Українців рятувати буде нікому: У Польщі очікують напливу лікарів і медсестер з України

Польща розраховує, що в 2021 році через спрощену процедуру отримання дозволу на роботу для працівників охорони здоров'я з-за меж Європейського союзу кількість працівників сфери охорони здоров'я з України збільшиться, пише польське видання "Puls Biznesu", передають Патріоти України.

За його даними, в 2020 році в польській системі охорони здоров'я і соціальної допомоги працювало понад 4,2 тисячі осіб з України. За даними Міністерства розвитку, праці та технологій, в минулому році роботу в Польщі знайшов 41 лікар з України, зате в 2019 році таких осіб було 27, що означає 70-відсоткове зростання. Для порівняння: за аналогічний період сталося 38-відсоткове зменшення працевлаштування українців в IT-секторі.

Щодо українських медсестер статистика трохи гірше: в 2020 році їх працевлаштувалося в Польщі тільки 11, а в 2019 - 10. Однак, як зазначає видання, оптимізму додає факт, що медики з-за східного кордону вже давно висловлювали готовність приїхати до Польщі на роботу, але цьому перешкоджали жорсткі правові положення. Однак цей бар'єр, як уже згадувалося раніше, усунули.

Всього в Польщі зараз працює 142 000 лікарів і майже 38,5 тис. лікарів-дантистів. З показником 2,4 медика на тисячу жителів Польща знаходиться на одному з останніх місць в Європі. За підрахунками Верховної палати лікарів, країні не вистачає: 68 000 лікарів. Тому кадровий дефіцит могли б поповнити фахівці з-за кордону. Сьогодні в країні над Віслою працюють 1 594 лікарів-іноземців. 318 з них є вихідцями з країн Євросоюзу, а 1276 - з різних куточків світу (наприклад, Мавританії, Шрі-Ланки, Танзанії, Руанди, Непалу). Але найчисленнішу групу з-за меж складають українці (550), білоруси (330) і росіяни (57).

Хіти тижня. "Крим - наш!": Олексій Панін з оголеною дівчиною "привласнили" анексований півострів (фото)

четвер, 6 травень 2021, 7:00

Скандальний російський актор Олексій Панін, який недавно заявив про свою бісексуальність, опублікував у своєму Instagram фото з окупованого Росією українського Криму, повідомляють Патріоти України. У коментарях підписники Паніна по-своєму розцінили вис...

Мекка: Вперше з’явились дивовижні фотографії чорного каменю Кааби, зроблені з високою роздільною здатністю

четвер, 6 травень 2021, 6:30

Вперше мусульманську святиню можна розглянути у всіх подробицях. У Саудівській Аравії отримали унікальні фотографії Чорного каменю - легендарного артефакту, вмонтованого в одну зі стін мусульманської святині Кааби, пише видання Amar Ujala, передають Па...