Українців штрафуватимуть від 3060 до 150 тис. грн: Кого і за що покарають

Українці можуть отримати багатотисячні штрафи за спалювання сухої трави, листя та сміття. Сума покарання може становити від 3060 до 150 тис. грн, залежно від збитків, передають Патріоти України.

Щорічно під час активного спалювання рослинних залишків в атмосферу потрапляє отруйна суміш, до складу якої входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали тощо. І це викликає алергічні реакції в людей, негативно впливає на імунну систему та має багато інших наслідків. Особливо небезпечний такий дим для людей із захворюваннями легень (астма, бронхіти, алергії), а також серцево-судинної системи.

Крім того, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. На жаль, люди, які спалюють листя та траву, про це не думають.

За законом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається в Україні штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн, якщо йдеться про пересічних громадян.

У свою чергу, штраф для посадових осіб становить уже від 15 до 21 тис. грн. Однак якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду, тоді штраф буде більшим.

Від 90 до 150 тис. грн можна заплатити за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо при такій пожежі загинули люди, можна отримати 2-5 років позбавлення волі

Вирішив допомогти ЗСУ? У Росії житель Барнаула отруїв воду для мобілізованих

четвер, 21 вересень 2023, 15:04

У Барнаулі проти місцевого жителя порушили кримінальну справу про замах на держзраду і спробу теракту через те, що він нібито отруїв воду для мобілізованих, передають Патріоти України. Як стверджують у відомстві, житель Барнаула вийшов в соцмережах на ...

В "Укренерго" повідомили про наслідки першої за півроку атаки на енергосистему

четвер, 21 вересень 2023, 14:59

Наслідком першої за шість місяців ворожої атаки є пошкодження енергооб’єктів в західному та центральному регіонах України. Висновки про початок нової терористичної кампанії проти цивільної інфраструктури поки робити зарано, передають Патріоти України.а...