Українців зобов'язали перевірити лічильники газу: Хто має заплатити за повірку

В Україні відновлено обов'язкові перевірки індивідуальних приладів обліку комунальних послуг, що зокрема стосується і лічильників газу. Однак споживачам слід пам'ятати, що окремо платити за повірку лічильника вони не повинні, передають Патріоти України.

Про це йдеться у роз'ясненні фахівців "ГазПравди". Річ у тому, що такі послуги як сама повірка, демонтаж та монтаж лічильника, транспортування та пов'язаний з повіркою ремонт вже закладені в тариф.

Періодична перевірка лічильників газу побутових споживачів здійснюється за рахунок облгазу незалежно від того, хто є власником лічильника: облгаз чи споживач. Витрати облгазів, пов'язані з повіркою, закладені у тариф на послуги розподілу природного газу", – зазначили експерти.

Щоб переконатися в цьому, достатньо ознайомитись із структурою чинного тарифу облгазу, яка є окремим додатком до затвердження його ухвали НКРЕКП. Тобто побутові споживачі, які оплачують доставку газу, водночас оплачують своєму облгазу й повірку лічильників, незалежно від того, хто є власником засобів обліку.

Нагадаємо, українці, у яких термін перевірки лічильників уже настав, зобов'язані провести повірку приладів протягом трьох місяців після завершення опалювального сезону. У більшості міст опалювальний сезон завершився на початку квітня, тобто перевірка має відбутися до початку липня.

Відновлення повірок стосується всіх лічильників – спожитого газу, електрики, води та теплових лічильників. Виняток зроблено лише для тих українців, які залишились на тимчасово окупованій території.

Поговорити з курями по-душам: Науковці за допомогою ШІ створили перекладач із півнячої мови

субота, 30 вересень 2023, 4:15

Японські інженери створили перекладач із півнячої мови на основі технологій штучного інтелекту. . Керував дослідницькою роботою професор Адріа Девід Чеок з Університету Токіо. Відкрила шлях до розробки нейромережевого інструменту система під назвою “Г...

Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...