Україну охопить ще один вірус, страшніший за COVID-19: Медики попередили про небезпеку

В Україні декілька попередніх днів кількість видужалих від COVID-19 перевищувала кількість хворих і влада зраділа, що правильно вибрала карантинну політику. Водночас медики переконують, що це не так і вже до осені країна зіткнеться із другою хвилею пандемії, передають Патріоти України.

Ба більше, експерти побоюються, що під кінець року до неї приєднається спалах ще однієї інфекції – кору. Такої думки дотримуються вітчизняні лікарі.

"Йдеться про кількість хворих, а кількість виявлених, які мають лабораторне підтвердження. Наша система епіднагляду за COVID-19 – це приблизно 35%", – вважає імунолог Федір Лапій, зазначаючи, що офіційні цифри дуже далекі від реальних і щоденну статистику від МОЗ потрібно множити на три.

За його словами, йдеться про людей, які не так далеко, як здається: поряд може перебувати заражений, але він цілком може бути взагалі безсимптомним.

"Якщо я хворий, то розумію, що мені погано. Захворів, сиджу вдома. А якщо не маю відчутних симптомів, то їжджу на роботу, призначаю зустрічі. Ношу маску в стилі Ван Гог", – додає Лапій.

Імунолог наголосив, що коронавірусу це і треба. Тому, поки люди носять маски за останніми трендами – під носом, на вусі або лікті, вони самі ж наближають те, чого так сильно боялися – другу хвилю пандемії.

Зі свого боку Центр громадського здоров'я України попереджає, що країна "грає з вогнем". Зокрема, вона перебуває в зоні високого ризику спалаху поліомієліту. Крім цього, лікарі бояться спалаху кору, оскільки за п'ять місяців 2020-го було вакциновано лише 30% дітей, а це дуже мало порівняно з минулим роком.

За словами Лапія, причиною такого низького охоплення щепленнями від кору є зокрема і пандемія коронавірусу, але тепер це може принести ще одну біду.

"До хворих COVID-19 ми будемо шукати місця для госпіталізації для хворих на кір. Україна з 2017 по 2019 рік мала дуже великий спалах кору. Офіційно це понад 130 тисяч випадків. І цей спалах не можна сказати, щоб припинився, тому що з початку 2020 року в країні зареєстровано понад 400 випадків кору", – пояснює він.

Лікар зазначив, що досить низький рівень охоплення вакцинацією спостерігається у Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях, які також є лідерами щодо захворюваності на COVID-19.

Крім цього, імунолог додає, що в світі зараз намагаються знайти не тільки вакцину від COVID-19, а й досліджують, як впливають ті чи інші ліки на коронавірус. Однак це можна назвати лише теорією.

"Що стосується БЦЖ, тобто дані, що вона робить імунітет сильніше... Щодо кір-паротит-краснуха, то це може бути тимчасовий ефект, коли ваш організм після вакцинації стає нечутливим до інших вірусних інфекцій", – підсумовує Лапій.

В Україні водіїв штрафуватимуть за неправильне використання фар

вівторок, 6 травень 2025, 17:15

З 1 травня 2025 року в Україні почало діяти нове обов’язкове правило дорожнього руху, яке стосується усіх водіїв незалежно від типу авто, пори року чи погодних умов. Тепер на всіх дорогах поза межами населених пунктів необхідно постійно вмикати ближнє ...

Науковці повідомили, коли Чорнобильська зона відчуження стане цілком придатною для життя

вівторок, 6 травень 2025, 16:54

Чорнобильська зона відчуження стане придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років, розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН. . Фахівець пояснив,...