Уламок був на стінці аорти: В Україні лікарі провели надскладну операцію, врятувавши воїнові життя

Українські лікарі виконали надскладну операцію та врятувати життя воїнові. Хірургам вдалося дістати уламок з задньої стінки аорти пацієнта. Про це повідомив лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Олександрівської лікарні, асистент кафедри хірургії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Павло Бик. Наразі пацієнт йде на поправку, передають Патріоти України.

"Минулого тижня у відділенні політравми ми виконали цікаву операцію: серед множинних уламків у воїна один знаходився позаду аорти під адвентиційним шаром її стінки, на щастя для нас та пацієнта не пошкодивши м'язовий шар.

З анатомічної точки зору це була досить складна локалізація: позаду тіла підшлункової залози між черевним стовбуром та верхньою брижовою артерією на задній стінці аорти. Та ще й наш воїн досить міцної комплекції", — зазначив лікар.

Операція була невідкладною, оскільки під час рухів цей уламок міг створити ризик пошкодження аорти та викликати значну кровотечу. Перед операцією активність пацієнта була значно обмежена, практично він проводив увесь час лежачи.

"Уламок локалізували за допомогою Електронно-оптичного перетворювача та металодетектора. Оскільки він зробив собі "кишеньку" під адвентиційним шаром задньої стінки аорти, відразу витягувати магнітом було вкрай ризиковано, тому спочатку акуратно пальцем випхав з цієї кишеньки уламок в м'які тканини поруч з аортою а потім видалили його за допомогою магніту", – зазначив лікар.


В Україні для кількох категорій скасували плату за доставку газу? Все, що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:30

Більшість споживачів газу найближчим часом сплачуватимуть за газ, як і раніше, за старими тарифами, передають Патріоти України. Варто пам'ятати, що окремо потрібно сплачувати за «блакитне» паливо і за його доставку. Щодо останнього платежу у мережі н...

У Держпраці заявили, що під час воєнного стану українців не можна звільняти за прогули: Що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:22

Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку...