Унікальний випадок підводної археології: На рекордній глибині знайдено есмінець ВМС США, потоплений у знаменитій битві

У Тихому океані знайшли американський ескортний есмінець USS Samuel B. Roberts (DE-413) часів Другої світової війни, передають Патріоти України.

Залишки судна лежали на глибині 6895 метрів – це найбільша глибина, на якій будь-коли виявляли кораблі. "Семмі Бі", як його називають учені, відомий участю в героїчній останній битві з японським флотом у Другій світовій війні, повідомляє BBC.

Він затонув під час відомої Битви біля Самара у Філіппінському морі в жовтні 1944 року. USS Samuel B. Roberts (DE-413) виявили на дні 22 червня – він був побитий, але вцілілий. Його знайшов техаський фінансист і пригодошукачВіктор Весково за допомогою глибоководного занурювального апарату Limiting Factor.

У рамках експедиції Весково керував своїм батискафом разом зі спеціалістом із гідролокаторів Джеремі Морізе.Дослідники обстежили корабель за допомогою підводних камер. Виявилося, що "Семмі Бі" розколовся на дві частини і, судячи з "пом'ятого" вигляду, спочатку врізався у морське дно носом.

На судні є отвори від японських снарядів, а також сліди влучання у кормовій частині, але гарматні башти і частина палуби збереглися. Битва біля Самара була однією з епізодів легендарної Битви у затоці Лейте, у якій американські військові та союзники перемогли японський імператорський флот.


"Знаю українську, але не буду розмовляти нею тільки тому, що якісь дов***би вимагають": Дочка президента Федерації дзюдо України спровокувала мовний скандал

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:51

Блогерка з Дніпра Єлизавета Кошляк, яка є дочкою глави Федерації дзюдо України Михайла Кошляка, потрапила у мовний скандал. У своєму Instagram Єлизавета повідомила, що принципово не перейде на українську мову і заявила, що війна в Україні почалася "том...

Чекав на російський парад у Києві: Поліція затримала одесита, який виправдовував війну

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:42

Національна поліція в Одесі заарештувала громадянина України, який активно виправдовував російську агресію та окупацію територій нашої країни. Він також чекав ворожого параду в Києві і погрожував розправою всім, хто виступав проти РФ. Одесит вів Telegr...