Можливо, українці й не надавали б такого великого значення постаті Степана Бандери, якби не росіяни. Окупанти возвели персону політичного діяча та революціонера до рангу основного ворога, а його прізвище і досі неабияк лякає наших сусідів.
Розглянемо найвірогідніші гіпотези появи цього прізвища на теренах України.
Ймовірно, прізвище Бандера походить від слова "прапор", що у кількох європейських мовах має подібну вимову та написання:
Цілком однозначно, що прізвище Бандера не походить від слова "бандит".
Не має обґрунтувань і теорія, начебто прізвище якось пов’язане з містом Бендери у Молдові.
Найбільш вірогідно, що прізвище дійсно прийшло на українські терени з романських мов, адже у такому ж значенні воно побутувало й на заході України.
Бандера здається справжнім українським прізвищем, однак наразі носіїв зафіксовано не так багато. Згідно з відкритими даними, лише 22 особи нині мають прізвище Бандера. Тобто за поширенням воно займає займає 134450 місце.
Найбільше носіїв прізвища зафіксовано в наступних населених пунктах:
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...