Урізали імперські плани на сотню років: Як Литва змусила розбитого Дмитра Донського полохливо ховатися в оточеній Москві

651 рік тому Великий князь литовський розгромив московську армію на річці Троена.

Молодий московський князь Дмитро Іванович, маючи підтримку московських бояр і північно-східних земель, був незадоволений союзом ВКЛ з Тверським князівством і погрожував війною великому князю литовському Ольгepду, передають Патріоти України.

З метою упокорення московського князя Ольгерд швидко організував військовий похід на Москву. Використовуючи свою улюблену тактику він, приховуючи свої наміри, і ведучи свої війська якомога непомітніше, вийшов до московських земель не з боку Тверського князівства, яке перебувало на північному заході від Москви, а з південного заходу, що було великою несподіванкою для московського князя Дмитра.

Підходячи до Москви, Ольгеpд знищив розрізнені загони московської раті, де разом зі своїми полками загинули князі Костянтин Оболенський і Семен Стародубський. Головна битва, між військами Ольгерда і Дмитра Івановича, сталася 21 листопада 1368 року на річці Троена. Повністю розбивши полки Московського князівства, Ольгерд підступив до Москви, де за кремлівськими стінами, в страху за себе, сховався Дмитро Іванович, чекаючи штурму міста.

Ольгерд, не став брати Москву, можливо, він вирішив поберегти сили і своїх солдатів, знаючи, що зимові морози ось-ось настануть, а затяжна облога буде дуже важкою і може закінчитися повним провалом, але швидше за все, він не став захоплювати місто, так як Москва платила данину Золотій Орді, з якою Ольгеpд не хотів починати небезпечної для нього війни.

Розграбувавши передмісті Москви і околиць за три дні, Ольгерд з великою здобиччю повів свої війська назад у ВКЛ, але вже іншою дорогою, через землі, що не були зворушені війною, і їх можна було по шляху розграбувати для забезпечення продовольством численного війська Ольгерда.

Вбивство Шеремета: У Авакова розповіли про причини нічного обшуку у Антіна Мухарського

субота, 14 грудень 2019, 12:53

Артем Шевченко запевнив, нібито обшуки не означають, що особу, в якої вони проводилися, в чомусь звинувачують. У Міністерстві внутрішніх справ України не підтвердили та не спростували обшуки у шоумена Антіна Мухарського. Про це заявив директор департам...

Московська спецоперація зазнала краху: Епіфаній повідомив про юридичну ліквідацію УПЦ-КП

субота, 14 грудень 2019, 12:36

"Філаретівський розкол" зазнав остаточного краху, не зважаючи на інтенсивну допомогу російських агентів впливу у релігійних, політичних та правоохохоронних колах України