Урізали імперські плани на сотню років: Як Литва змусила розбитого Дмитра Донського полохливо ховатися в оточеній Москві

651 рік тому Великий князь литовський розгромив московську армію на річці Троена.

Молодий московський князь Дмитро Іванович, маючи підтримку московських бояр і північно-східних земель, був незадоволений союзом ВКЛ з Тверським князівством і погрожував війною великому князю литовському Ольгepду, передають Патріоти України.

З метою упокорення московського князя Ольгерд швидко організував військовий похід на Москву. Використовуючи свою улюблену тактику він, приховуючи свої наміри, і ведучи свої війська якомога непомітніше, вийшов до московських земель не з боку Тверського князівства, яке перебувало на північному заході від Москви, а з південного заходу, що було великою несподіванкою для московського князя Дмитра.

Підходячи до Москви, Ольгеpд знищив розрізнені загони московської раті, де разом зі своїми полками загинули князі Костянтин Оболенський і Семен Стародубський. Головна битва, між військами Ольгерда і Дмитра Івановича, сталася 21 листопада 1368 року на річці Троена. Повністю розбивши полки Московського князівства, Ольгерд підступив до Москви, де за кремлівськими стінами, в страху за себе, сховався Дмитро Іванович, чекаючи штурму міста.

Ольгерд, не став брати Москву, можливо, він вирішив поберегти сили і своїх солдатів, знаючи, що зимові морози ось-ось настануть, а затяжна облога буде дуже важкою і може закінчитися повним провалом, але швидше за все, він не став захоплювати місто, так як Москва платила данину Золотій Орді, з якою Ольгеpд не хотів починати небезпечної для нього війни.

Розграбувавши передмісті Москви і околиць за три дні, Ольгерд з великою здобиччю повів свої війська назад у ВКЛ, але вже іншою дорогою, через землі, що не були зворушені війною, і їх можна було по шляху розграбувати для забезпечення продовольством численного війська Ольгерда.

Хіти тижня. А тепер, Росіє, почуй українців Зеленого Клину!

вівторок, 11 серпень 2020, 2:00

Перш ніж висовувати вимоги по Східному Донбасу. Тут дорогий наш Леонід Макарович Кравчук знову вибився на найвищу бантину влади. Так давно і наполегливо він цього хотів, бідняга. Вважайте, що всі 26 років, після провальних для нього президентських пере...

Хіти тижня. Дільничних в Україні замінять шерифи: У Авакова анонсували гучну реформу

вівторок, 11 серпень 2020, 1:00

У Україні реформують інститут дільничного - його поступово будут заміняти поліцейські громади, які працюватимуть за аналогією з шерифом. Про це в ефірі каналу Україна 24 розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Мартиненко. Пол...