Уроки з 07:20, дві години обіду і обов'язковий душ: Українська вчителька розповіла про навчання в школах Швейцарії

Понад рік викладачка німецької мови з Кременчука працювала в швейцарському навчальному закладі. За цей час вона встигла побачити різницю між українськими школами та іноземною. Зокрема у закордонній, у дітей обовʼязково присутні у розкладі лижні дні, є тривала обідня перерва, профілактичні огляди шкільного стоматолога, а після уроків фізкультури діти мають приймати душ, передають Патріоти України.

Олена Головня, вчителька, розповідає Новій Українській Школі, що навчальний рік у Швейцарії починається в середині серпня, на відміну від українських. Відрізняється також і розклад, уроки стартують о 07:20. Обідають школярі вдома у перерву з 11:40 до 13:30, а після – повертаються на одну або дві пари. Під час великої перерви викладачі чергують на вулиці, адже діти обовʼязково мають виходити на шкільне подвірʼя.

Після занять з фількультури, які проходять окремо для хлопців і дівчат, учні мають приняти душ, якщо повертаються за парти. Вчителька також додає, що фізична підготовка передбачає уроки у фітнесцентрах, скеймайдачинках та складання норматив із плавання. А от предмет домашнього господарства, де вчаться шити, прасувати та готувати, відвідують всі школярі.

Олена Головня розповідає, що для дітей існують певні вимоги щодо дрес-коду, зокрема там заборонені провокаційні, расистські, образливі або інші неприйнятні написи на одягу. Якщо діти прийшли у такому – поверх одежі одягають нейтральну футболку. Не можна користуватися і телефонами на території закладу, це правило стосується і викладачів. Виключенням може стати лише звернення батьків, коли дитині необхідно бути на звʼязку з лікарем або батьками через стан здоровʼя.

Піклуються у школах Швейцарії і про здоровʼя, зокрема учні мають проходити обовʼязковий профілактичний огляд у шкільного стоматолога. Якщо у дитини є проблеми – батьки самі вирішують, де саме лікуватися, розповідає педагог.

Батьківські збори проводять раз на рік у середній школі, а у старшій – за необхідності. Забезпечують школярів і спортінвентарем та канцтоварами. Закупівлю проводять за рахунок місцевої громади, каже українська вчителька. Додає, що й серед викладачів свої умови. Зокрема, незалежно від посади до усіх звертаються на "ти". Також кожен вчитель має ключі від усіх приміщень школи.

Джерело: Обозреватель

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...