Уроки з 07:20, дві години обіду і обов'язковий душ: Українська вчителька розповіла про навчання в школах Швейцарії

Понад рік викладачка німецької мови з Кременчука працювала в швейцарському навчальному закладі. За цей час вона встигла побачити різницю між українськими школами та іноземною. Зокрема у закордонній, у дітей обовʼязково присутні у розкладі лижні дні, є тривала обідня перерва, профілактичні огляди шкільного стоматолога, а після уроків фізкультури діти мають приймати душ, передають Патріоти України.

Олена Головня, вчителька, розповідає Новій Українській Школі, що навчальний рік у Швейцарії починається в середині серпня, на відміну від українських. Відрізняється також і розклад, уроки стартують о 07:20. Обідають школярі вдома у перерву з 11:40 до 13:30, а після – повертаються на одну або дві пари. Під час великої перерви викладачі чергують на вулиці, адже діти обовʼязково мають виходити на шкільне подвірʼя.

Після занять з фількультури, які проходять окремо для хлопців і дівчат, учні мають приняти душ, якщо повертаються за парти. Вчителька також додає, що фізична підготовка передбачає уроки у фітнесцентрах, скеймайдачинках та складання норматив із плавання. А от предмет домашнього господарства, де вчаться шити, прасувати та готувати, відвідують всі школярі.

Олена Головня розповідає, що для дітей існують певні вимоги щодо дрес-коду, зокрема там заборонені провокаційні, расистські, образливі або інші неприйнятні написи на одягу. Якщо діти прийшли у такому – поверх одежі одягають нейтральну футболку. Не можна користуватися і телефонами на території закладу, це правило стосується і викладачів. Виключенням може стати лише звернення батьків, коли дитині необхідно бути на звʼязку з лікарем або батьками через стан здоровʼя.

Піклуються у школах Швейцарії і про здоровʼя, зокрема учні мають проходити обовʼязковий профілактичний огляд у шкільного стоматолога. Якщо у дитини є проблеми – батьки самі вирішують, де саме лікуватися, розповідає педагог.

Батьківські збори проводять раз на рік у середній школі, а у старшій – за необхідності. Забезпечують школярів і спортінвентарем та канцтоварами. Закупівлю проводять за рахунок місцевої громади, каже українська вчителька. Додає, що й серед викладачів свої умови. Зокрема, незалежно від посади до усіх звертаються на "ти". Також кожен вчитель має ключі від усіх приміщень школи.

Джерело: Обозреватель

"Більше не можу допустити": Протест польських перевізників на найбільшому пункті пропуску розігнав місцевий чиновник

понеділок, 11 грудень 2023, 17:58

Очільник місцевого управління Дорогуськ Войцех Сава вирішив розігнати протест перевізників на найбільшому пункті пропуску на кордоні з Україною. Про це повідомляє портал Interia, передають Патріоти України. "Я більше не можу допустити, щоб жителі гмін...

Більше не "виконувач обов'язків": Шовковський став повноцінним головним тренером "Динамо"

понеділок, 11 грудень 2023, 17:30

Київське "Динамо" призначило Олександра Шовковського повноцінним головним тренером команди. Про це повідомляється на офіційному сайті столичного клубу. Деталі контракту СаШо з "біло-синіми" поки не оголосили, передають Патріоти України. До цього Шовко...