Початок квітня обдарував Україну весняними заморозками. Це безпосередньо вплинуло на сільськогосподарський сектор України, бо не всі рослини здатні пережити різкі зміни температури. Про це говорить агрометеорологиня та начальниця відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко в інтерв’ю «Главкому», передають Патріоти України.
«Найбільш вразливими до заморозків є овочеві культури, квасоля, баштанні культури. У травні вони у більшості випадків уже утворюють репродуктивні органи, тобто плоди, зерно. А вони пошкоджуються вже не при -3 градусів, а при 0 градусів», – каже фахівчиня.
Зміни клімату впливають і на український, він починає перетворюватися на середземноморський, що напряму впливає на аграрний сектор України. Експертка зазначає, що наразі ще складно говорити цей клімат краще чи гірше для сільського господарства. Бо це просто інша культура землеробства, інший набір культур та технологій. У перспективі найближчого десятиліття фахівчиня не вбачає це як трагедію, але говорить, що аграріям потрібно буде пристосовуватися до тих змін, які відбуваються.
На півдні України вже вирощують гранати, а в Києві реальністю є солодкий виноград. «Щодо винограду і гранатів – так. А от для того, щоби вирощувати банани, потрібно, аби середня річна температура повітря в Україні була +18 градусів. А у нас зараз норма – це +9 градусів. Можливо, хіба за 200 чи 300 років таке буде можливо», – зазначає Тетяна Адаменко.
Вона також додає, що кавуни в Україні є прекрасним прикладом перспективи розширення територій для його вирощування: «Вони залежать від накопичення тепла. А у нас кількість тепла, якщо порівняти із 1990 роком, виросла у півтора раза». За п’ять років і Кіровоградщина, і Миколаївщина зможуть стати ще одними осередками вирощування кавунів.
Фахівчиня відзначає, що у плані тепла відстає захід України. Раніше у цих областях кукурудза не визрівала тому, що їй не вистачало тепла. Тому там сіяли тільки ранні сорти, маловрожайні. Інколи до вересня кукурудза так і не визрівала. Але зараз урожаї прекрасні – найбільші в Україні. Через те, що там більше вологи і достатньо тепла. В Україні з теплом проблем немає, але все впирається у вологу.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...