Усе дуже просто: Вчені розкрили секрет довголіття черепах

Вчені протягом довгих років не могли розкрити секрету довголіття гігантських черепах в Еквадорі – як правило, тривалість їх життя становить понад 100 років. Проте нещодавно загадка була розгадана, інформують Патріоти України.

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Університету Буффало в США, гігантські черепи мають додаткові копії генів, що беруть участь у так званому апоптозі. Це процес самознищення клітин, який захищає черепах від руйнівної дії старіння, включаючи рак.

Лабораторні дослідження, проведені на гігантських черепахах Галапагоських островів, підтвердили наявність у цих тварин подібного захисного механізму. Про це, зокрема, йдеться в журналі Genome Biology and Evolution. Як зазначають дослідники, при впливі такого стресу клітини галапагоської черепахи самознищуються набагато легше, ніж клітини інших видів черепах. При чому клітини руйнуються до того, як в них з'явиться шанс створити пухлину. Це дозволяє уникнути розвитку онкологічних захворювань.

"Ці результати викликають великий інтерес ще й тому, що довгоживуча фауна має демонструвати найвищий рівень захворюваності на рак", - зазначає біолог-еволюціоніст Вінсент Лінч з Університету Буффало.
За його словами, у великих істот більше клітин, а чим їх більше, тим вища ймовірність ракових мутацій. "Значення цього дослідження полягає в тому, що якщо ми зможемо визначити, як ці черепахи розвинули певні механізми захисту, то, можливо, зуміємо знайти спосіб використати це на користь людини", - додав він.

Коли з "пістолета" заправної колонки ллється... не паливо: Як шахраї на АЗС обдурюють водіїв

четвер, 19 травень 2022, 0:22

Українці продовжують масово скаржитися на несумлінних працівників АЗС та махінації з паливом. З кожним днем "ділки" вигадують все нові схеми та способи наживатися на критичній ситуації в країні, повідомляють Патріоти України. У соціальних мережах водії...

Андрій Шевченко назвав іноземного футболіста, який найбільше допоміг Україні

четвер, 19 травень 2022, 0:13

Легенда українського та світового футболу Андрій Шевченко відзначив польського форварда мюнхенської "Баварії" Роберта Левандовськи за надану підтримку Україні під час війни з Росією. Про це повідомляє Tribuna, передають Патріоти України. "Хто з іноземн...