Усе дуже просто: Вчені розкрили секрет довголіття черепах

Вчені протягом довгих років не могли розкрити секрету довголіття гігантських черепах в Еквадорі – як правило, тривалість їх життя становить понад 100 років. Проте нещодавно загадка була розгадана, інформують Патріоти України.

Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими з Університету Буффало в США, гігантські черепи мають додаткові копії генів, що беруть участь у так званому апоптозі. Це процес самознищення клітин, який захищає черепах від руйнівної дії старіння, включаючи рак.

Лабораторні дослідження, проведені на гігантських черепахах Галапагоських островів, підтвердили наявність у цих тварин подібного захисного механізму. Про це, зокрема, йдеться в журналі Genome Biology and Evolution. Як зазначають дослідники, при впливі такого стресу клітини галапагоської черепахи самознищуються набагато легше, ніж клітини інших видів черепах. При чому клітини руйнуються до того, як в них з'явиться шанс створити пухлину. Це дозволяє уникнути розвитку онкологічних захворювань.

"Ці результати викликають великий інтерес ще й тому, що довгоживуча фауна має демонструвати найвищий рівень захворюваності на рак", - зазначає біолог-еволюціоніст Вінсент Лінч з Університету Буффало.
За його словами, у великих істот більше клітин, а чим їх більше, тим вища ймовірність ракових мутацій. "Значення цього дослідження полягає в тому, що якщо ми зможемо визначити, як ці черепахи розвинули певні механізми захисту, то, можливо, зуміємо знайти спосіб використати це на користь людини", - додав він.

Бідолаха задихалась у мішку для трупів: Жінка "ожила" у похоронному бюро, проте через два дні таки померла

неділя, 5 лютий 2023, 23:28

У Центрі спеціального догляду за хворими на хворобу Альцгеймера в місті Урбандейл, штат Айова у США, спочатку вирішили, що їхня 66-річна підопічна померла. Проте жінка "ожила" у мішку для трупів в похоронному бюро. Через два дні потерпіла таки померла....

Запрошували на "благодійний івент зі збором коштів для ЗСУ": Киянка розповіла, як блогери із Франківська шукали дівчат на скандальні вечірки

неділя, 5 лютий 2023, 22:52

Хлопці з Івано-Франківська організовували вечірки у Києві, на яких знущалися з дівчат. Вони проводили стріми з непритомними людьми й могли гвалтувати їх. Киянка Аліна Левчук розповіла, що також отримувала запрошення на вечірку. Вона поділилася скриншот...