Усе таємне стане явним? Вчені винайшли спосіб читати думки людей, навіть не торкаючись голови

Раніше для цього у мозок вживляли спеціальні чіпи, тепер вчені вигадали новий спосіб - так звану функціональну магнітно-резонансну томографію Про це повідомляє Science Alert, передають Патріоти України.

За допомогою ФМРТ нейробіологи з Техаського університету в Остіні можуть відстежувати потік насиченої киснем крові через мозок. Активні клітини мозку потребують більше енергії та кисню, тож ця інформація забезпечує непрямий вимір активності мозку людини.

Цей метод не є ідеальним, проте завдяки йому вчені можуть розшифровувати думки людини. Вони не здатні відтворити дослівний переклад, проте цього достатньо, аби зрозуміти, про що саме думає піддослідний.

Під час дослідження вчені просканували мозок одної жінки та двох чоловіків, віком від 20 до 30. Піддослідним дали прослухати майже 16 годин різноманітних подкастів та передач у сканері. Потім спеціальний "декодер" порівняв патерни аудіо цих програм та патерни записаної активності мозку. За словами нейробіолога Олександра Хута, ФМРТ "доволі непогано" відновила оригінальні сюжети подкастів та передач. Тобто, програма змогла зробити висновки, яку програму слухали піддослідні, опираючись тільки на активність мозку. ФМРТ навіть вдалося відновити вигадані учасниками сюжети.

Вчені зазначили, що декодер варто доопрацювати - адже він може відновити події, проте плутається в тому, хто що робить. "Якби ще 20 років назад розповіли про це будь-якому нейробіологу, він би вигнав вас зі сміхом", - сказав Олександр Хут. Нейробіологи відзначили, що планують використати цю технологію для допомоги людям, які не можуть самостійно розмовляти та друкувати.

Гуманітарна катастрофа: Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води, - ООН

субота, 10 червень 2023, 19:59

Руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води. Про це в інтерв’ю Associated Press заявив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс. ....

"Чи можуть вони мені це нав'язувати?": Чоловіка спантеличило дивне правило на роботі

субота, 10 червень 2023, 19:29

Чоловік був приголомшений після того, як його потенційний роботодавець попросив його дотримуватися "суворих веганських правил" на робочому місці. Про цю ситуацію він розповів на популярному форумі Reddit, передають Патріоти України. Анонімний користува...