Усе таємне стане явним? Вчені винайшли спосіб читати думки людей, навіть не торкаючись голови

Раніше для цього у мозок вживляли спеціальні чіпи, тепер вчені вигадали новий спосіб - так звану функціональну магнітно-резонансну томографію Про це повідомляє Science Alert, передають Патріоти України.

За допомогою ФМРТ нейробіологи з Техаського університету в Остіні можуть відстежувати потік насиченої киснем крові через мозок. Активні клітини мозку потребують більше енергії та кисню, тож ця інформація забезпечує непрямий вимір активності мозку людини.

Цей метод не є ідеальним, проте завдяки йому вчені можуть розшифровувати думки людини. Вони не здатні відтворити дослівний переклад, проте цього достатньо, аби зрозуміти, про що саме думає піддослідний.

Під час дослідження вчені просканували мозок одної жінки та двох чоловіків, віком від 20 до 30. Піддослідним дали прослухати майже 16 годин різноманітних подкастів та передач у сканері. Потім спеціальний "декодер" порівняв патерни аудіо цих програм та патерни записаної активності мозку. За словами нейробіолога Олександра Хута, ФМРТ "доволі непогано" відновила оригінальні сюжети подкастів та передач. Тобто, програма змогла зробити висновки, яку програму слухали піддослідні, опираючись тільки на активність мозку. ФМРТ навіть вдалося відновити вигадані учасниками сюжети.

Вчені зазначили, що декодер варто доопрацювати - адже він може відновити події, проте плутається в тому, хто що робить. "Якби ще 20 років назад розповіли про це будь-якому нейробіологу, він би вигнав вас зі сміхом", - сказав Олександр Хут. Нейробіологи відзначили, що планують використати цю технологію для допомоги людям, які не можуть самостійно розмовляти та друкувати.

Поліція підозрює колишнього хлопця: В Італії вбили 23-річну українку (фото)

неділя, 29 січень 2023, 13:27

Зазначається, що вбивство українки могло трапитися у квартирі, в якій вона жила разом із хлопцем на ім’я Дмитро Стратан. У поліції вважають, що молдаванин "зарізав Яну та заховав її тіло". Нині його тримають під вартою у в'язниці округу Мантуї, однак ч...

Українська модель Хлистун поскаржилася на провокації журналістки із Росії

неділя, 29 січень 2023, 13:14

Українська модель Даша Хлистун розповіла, як російська журналістка намагалася поговорити з нею у Франції, де зараз проходить Тиждень моди. За її словами, дівчина знала, що вона з України і, ймовірно, намагалася за її рахунок підняти активність на своєм...