В Україні розпочалася кампанія з декларації доходів фізосіб. Ті українці, які, крім офіційної зарплати, мали додатковий дохід, зобов'язані заповнити декларацію за місцем своєї реєстрації та доплатити податки з отриманого прибутку. Про це повідомляє Державна податкова служба України, передають Патріоти України.
Так, у законі передбачено випадки, коли українці мають самі сплачувати податки. Із заробітної плати податок сплачує роботодавець замість найнятого співробітника, а ось за інші доходи доведеться звітувати самостійно.
"Подавати декларацію та сплачувати відповідні податки та збори – конституційний обов'язок громадян", – повідомляють у податковій. Проконтролювати такі доходи складно, тож це відповідальність кожного українця. Платити потрібно 18% за доходи від оренди, оплату незалежної професійної діяльності, іноземні доходи. Не треба платити податок з матеріальної допомоги, яка виплачена міжнародними організаціями чи державою.
Українці зобов'язані сплачувати податки: це гроші на армію, освіту, охорону здоров'я. Високий рівень тіньової економіки не дозволяє повноцінно розвиватися державі. А під час повномасштабної війни сплата податків – питання національної безпеки.
Зазначимо, у бюджеті України головна стаття видатків – оборона та безпека. Законом заборонено фінансувати армію за рахунок кредитів та міжнародних грантів. Тому українські військові одержують зарплату з податків усіх працюючих українців.
До речі, подати декларацію можна за місцем реєстрації або в електронному кабінеті на сайті податкової. Для цього потрібно зайти в розділ "для громадян" та "податкова декларація про майновий стан та доходи". Податкові декларації слід заповнити до 1 травня 2023 року.
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...