Покрова Пресвятої Богородиці 14 жовтня пов'язана з легендою про заступництво Божої Матері, яка врятувала Константинополь від загарбників-варварів, накривши вірян своїм омофором (покровом, головним убором), передають
Патріоти України.
У народі цей день знаменує кінець осені і початок зими, закінчується остання підготовка до холодного сезону. Дівчата приймають сватів, починається сезон весіль. Але є у цей день, як у важливе релігійне свято, ряд суворих заборон. Яких саме - дізнайтеся з нашої статті.
Що не можна робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці
- Не можна відмовляти в гостинності. Чим більш привітний прийом гостям ви надасте, тим більше достатку в домі, якщо відмовите - буде цілий рік нещасть.
- Не можна працювати по дому і господарству - прати, прибирати, копати, займатися ремонтом, будівництвом. Навіть готувати щось серйозне в цей день забороняється.
- Сувора заборона цього дня стосується також лайки, лихослів'я, заздрості і побажання поганого людям.
- І хоча свято веселе і галасливе, вживати спиртне і переїдати не можна. Також заборонено позичати гроші і просити в борг.
- Не можна відмовляти в цей день сватам. За повір'ям до дівчини, яка відмовилася 14 жовтня, ще три роки не прийдуть свататися.
- В цей день краще не митися і не стригти нігті, потрібно робити це заздалегідь.
Наостанок зазначимо, що у цей день не можна сумувати. Вважається, чим веселіше ти проведеш свято, тим щасливіше буде наступний рік.
Дворазова олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан відповіла на запитання, чи були у неї пропозиції щодо зміни громадянства протягом кар'єри, передають Патріоти України. За словами шаблістки, до неї зверталась Росія, проте вона не захотіла висту...
На Чернігівщині засудили чоловіка, який викрав дерев'яну туалетну кабіну з території будівництва фортифікаційних споруд. Суд визнав його винним за ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка в умовах воєнного стану) та призначив п'ять років позбавлення волі з ви...