
Покрова Пресвятої Богородиці 14 жовтня пов'язана з легендою про заступництво Божої Матері, яка врятувала Константинополь від загарбників-варварів, накривши вірян своїм омофором (покровом, головним убором), передають
Патріоти України.
У народі цей день знаменує кінець осені і початок зими, закінчується остання підготовка до холодного сезону. Дівчата приймають сватів, починається сезон весіль. Але є у цей день, як у важливе релігійне свято, ряд суворих заборон. Яких саме - дізнайтеся з нашої статті.
Що не можна робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці
- Не можна відмовляти в гостинності. Чим більш привітний прийом гостям ви надасте, тим більше достатку в домі, якщо відмовите - буде цілий рік нещасть.
- Не можна працювати по дому і господарству - прати, прибирати, копати, займатися ремонтом, будівництвом. Навіть готувати щось серйозне в цей день забороняється.
- Сувора заборона цього дня стосується також лайки, лихослів'я, заздрості і побажання поганого людям.
- І хоча свято веселе і галасливе, вживати спиртне і переїдати не можна. Також заборонено позичати гроші і просити в борг.
- Не можна відмовляти в цей день сватам. За повір'ям до дівчини, яка відмовилася 14 жовтня, ще три роки не прийдуть свататися.
- В цей день краще не митися і не стригти нігті, потрібно робити це заздалегідь.
Наостанок зазначимо, що у цей день не можна сумувати. Вважається, чим веселіше ти проведеш свято, тим щасливіше буде наступний рік.
На Черкащині чоловік під час суперечки вистрілив з мисливської рушниці по ногах жінки. Обвинуваченому призначили тисячу гривень штрафу та зобов’язали сплатити понад 50 тисяч цивільного позову. Про це йдеться у вироку Смілянського міськрайонного суду, п...
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...