"Уже командують відділеннями": Генерал-майор Гордійчук розповів про жінок у ЗСУ і сексистів (відео)

Дівчата активно вливаються в ряди Збройних Сил України та деякі вже є командирами військових відділень. Про це в програмі "Все по бєспрєдєлу" з Роксаною Руно розповів Герой України, офіцер Головного командного центру Генштабу України, генерал-майор Ігор Гордійчук, передають Патріоти України.

За його словами, останнім часом приходить багато дівчат на службу до української армії, і головне питання в тому, щоб жінки хотіли йти в ті бойові частини, де вони найбільше потрібні ЗСУ.

Ігор Гордійчук зазначив, що на сьогоднішній день існує велика потреба саме в бойових підрозділах, і в цьому полягає гендерна рівність як складова євроатлантичної інтеграції. "Лікарі завжди потрібні, і до пандемії, і до війни. Їм завжди знайдеться робота, але це одна-дві людини. Одна може бути юристом, ще одна фінансистом, більше не треба. Нам не потрібен юридичний або фінансовий батальйон, для них немає роботи. У нас є батальйон механізований, танковий, артилерійський дивізіон, ракетний, десантно-штурмовий, морської піхоти. Я кажу: "Дівчата, вибирайте". Інших варіантів немає. Вас 20 осіб, тільки одна може бути юристом, не дві і не три" , - пояснив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Генерал-майор також розповів, що військовий навчальний заклад фізично не може набирати більше 20-25 людей і виступив за те, щоб фізичні нормативи не поділяли на чоловіків і жінок.

Дві випускниці Київського військового ліцею, як зазначив Ігор Гордійчук, зараз вчаться в Національній академії сухопутних військ і є командирами відділень. "Є норматив для воїна, де написано штурман вертольота або капітан корабля, або командир вогневого взводу, незалежно від того, жінка це чи чоловік. Є паспорт посади, є функціональні обов'язки", - продовжив Герой України.

Сексистів, які стверджують, що жінкам нібито не місце в армії, Ігор Гордійчук назвав "спадщиною совка і тоталітарного режиму". Генерал-майор також визнав, що дівчатам важче вчитися в ліцеї, ніж хлопцям, однак офіцер розраховує, що третій набір курсантів покаже набагато кращі результати. "У цьому третьому наборі, думаю, буде легше, тому і відбір був краще, і вже підготувалися наші вихователі, вчителі, психологи. Ми врахували деякі недоліки", - підсумував Ігор Гордійчук в ефірі.

Джерело: Апостроф

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

На поминках окупанта з ЧФ РФ у Севастополі отруїлося семеро людей: двоє померли

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:27

У Севастополі тимчасово окупованого Криму заявили про дивну смерть кількох людей після походу до ресторану. Вони нібито стали жертвами отруєння на поминках російського офіцера, який помер від "бавовни" по штабу ЧФ РФ, передають Патріоти України. Автори...