Уже не вперше: Археологи знайшли давньоримські зображення непристойного змісту

На руїнах античного форту в Бенідормі на сході Іспанії було виявлено петрогліфи із зображенням рога достатку, обличчя та фалоса, передають Патріоти України.

Тоссаль-де-ла-Кала — це зруйнований римський форт, розташований на вершині скелі на узбережжі Бенідорма. Він був побудований близько 77 р. до н.е. і використовувався як укріпна споруда для військ відомого полководця і державного діяча Квінта Серторія. Форт був одним із багатьох подібних об'єктів, розташованих уздовж узбережжя. Його активно використовували для спостереження і захисту території під час Серторіанських воєн — громадянської війни, яку заколотники вели проти римського уряду.

Це місце розкопав у 1940-х роках священник на ім'я отець Ігнасіо Марія Бельда, а потім його дослідив професор М. Тарраделл 1965 року.

Три вирізані на камені зображення були виявлені лише в січні 2020 року. Це сталося внаслідок сильних дощів. Але археологи та міська рада тримали їх у секреті донедавна, щоб «забезпечити захист об'єкту», йдеться в заяві міста Бенідорм.

Різьблення на камені, ймовірно, було зроблено близько 2000 років тому одним із жителів форту. Композиція займає площу приблизно 57 на 42 сантиметри. Однак Хесус Мораталла, доцент археології Університету Аліканте і керівник розкопок, вважає, що сцена може бути неповною, оскільки верхній правий квадрант каменю відсутній. За словами Морталли, рельєф має виняткове історичне значення.

Масштабний перерахунок пенсій за новими правилами: Наскільки реально зростуть виплати наступного року

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:50

В Україні в 2024-му проведуть перерахунок пенсій за новими правилами, використовуючи бальну систему. В той же час відсутність деяких даних визиває сумнів, наскільки реальним буде підвищення, передають Патріоти України. Видання відзначає, що востаннє ма...

Недорогі та економні: Названо найкращі міські авто в Україні

понеділок, 2 жовтень 2023, 7:44

Популярний ресурс для автомобілістів avtosota.com назвав найкращі авто для їзди в містах України, передають Патріоти України. Hyundai i10Цей компактний автомобіль, ціна якого в Україні становить близько 12 тисяч доларів, вражає своїм 1-літровим двигуно...