Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Science Advances, палеонтологи виявили в басейні річки Амазонка скам'янілий череп прісноводного гігантського дельфіна, який жив там приблизно 16 млн років тому. З огляду на розмір довжину тварини, яка становила 3,5 метра, і те, що дельфіни належать до зубатих китів, вимерлу тварину можна вважати найбільшим прісноводним зубатим китом, який коли-небудь мешкав на Землі, пише ScienceAlert.
Нині в Амазонці мешкають амазонські дельфіни, які мають рожеве забарвлення, їхня довжина сягає 2,7 метрів, і вони мають витягнутий дзьоб на своїй морді. Автори дослідження вважають, що виявлений вимерлий новий вид прісноводних дельфінів, що мешкали в цих же водах мільйони років тому, був чимось схожий на нинішніх мешканців Амазонки.
Але є одне але. Палеонтологія з'ясувала, що стародавні дельфіни, які отримали назву Pebanista yacuruna, не є родичами амазонських дельфінів. Найближчі їхні родичі мешкають у річках Південної Азії.
Уявлення про вимерлий вид дельфінів учені склали після вивчення виявленого в басейні річки Амазонка черепа стародавньої істоти. Цей дельфін мав витягнуту морду з довгим дзьобом і, найімовірніше, як і річкові дельфіни, що живуть нині, харчувався рибою.
Також учені виявили на черепі Pebanista yacuruna великі гребені на лобі. Автори дослідження вважають, що ці структури пов'язані з тим, що стародавня істота могла орієнтуватися в просторі за допомогою ехолокації. За словами вчених, ехолокація має навіть більше значення для річкових дельфінів, ніж для морських. Річ у тім, що вони живуть у каламутній воді, а тому в них слабкий зір.
Прісноводні річкові дельфіни дуже схожі на морських дельфінів, але обидві групи тварин є нащадками різних ліній китоподібних, кажуть учені.
Дослідження припускає, що Pebanista yacuruna спочатку був морським дельфіном, але потім приплив з морського світу в річковий. З огляду на величезну кількість їжі в стародавній системі річок, яка знаходилася на місці басейну Амазонки, ці дельфіни залишилися жити там і адаптувалися до нових умов. Протягом кількох мільйонів років стародавні китоподібні жили і процвітали. Але зміни, які призвели до того, що з'явилася теперішня найвідоміша річкова система Південної Америки, призвели до зникнення звичного середовища існування Pebanista yacuruna. Зокрема, зникла риба, якою харчувалися дельфіни і це призвело до їхнього зникнення, вважають учені.
Порожню екологічну нішу заповнили річкові дельфіни, які живуть там і сьогодні.
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...
Після звільнення із полону спершу все здавалося ідеальним, але з часом приходить розуміння, що все не так чудово, як здавалося. Поведінка людей навколо стає помітнішою. Ставлення змінюється. Про це розповів в інтерв’ю "Еспресо.Захід" воїн ОЗСП "Азов" і...