В Амазонці виявили гігантського хижака, котрий проміняв океан на найповноводнішу ріку світу (фото)

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Science Advances, палеонтологи виявили в басейні річки Амазонка скам'янілий череп прісноводного гігантського дельфіна, який жив там приблизно 16 млн років тому. З огляду на розмір довжину тварини, яка становила 3,5 метра, і те, що дельфіни належать до зубатих китів, вимерлу тварину можна вважати найбільшим прісноводним зубатим китом, який коли-небудь мешкав на Землі, пише ScienceAlert.

Нині в Амазонці мешкають амазонські дельфіни, які мають рожеве забарвлення, їхня довжина сягає 2,7 метрів, і вони мають витягнутий дзьоб на своїй морді. Автори дослідження вважають, що виявлений вимерлий новий вид прісноводних дельфінів, що мешкали в цих же водах мільйони років тому, був чимось схожий на нинішніх мешканців Амазонки.

Але є одне але. Палеонтологія з'ясувала, що стародавні дельфіни, які отримали назву Pebanista yacuruna, не є родичами амазонських дельфінів. Найближчі їхні родичі мешкають у річках Південної Азії.

Уявлення про вимерлий вид дельфінів учені склали після вивчення виявленого в басейні річки Амазонка черепа стародавньої істоти. Цей дельфін мав витягнуту морду з довгим дзьобом і, найімовірніше, як і річкові дельфіни, що живуть нині, харчувався рибою.

Уявлення про вимерлий вид дельфінів учені склали після вивчення виявленого в басейні річки Амазонка черепа стародавньої істоти

Також учені виявили на черепі Pebanista yacuruna великі гребені на лобі. Автори дослідження вважають, що ці структури пов'язані з тим, що стародавня істота могла орієнтуватися в просторі за допомогою ехолокації. За словами вчених, ехолокація має навіть більше значення для річкових дельфінів, ніж для морських. Річ у тім, що вони живуть у каламутній воді, а тому в них слабкий зір.

Прісноводні річкові дельфіни дуже схожі на морських дельфінів, але обидві групи тварин є нащадками різних ліній китоподібних, кажуть учені.

Дослідження припускає, що Pebanista yacuruna спочатку був морським дельфіном, але потім приплив з морського світу в річковий. З огляду на величезну кількість їжі в стародавній системі річок, яка знаходилася на місці басейну Амазонки, ці дельфіни залишилися жити там і адаптувалися до нових умов. Протягом кількох мільйонів років стародавні китоподібні жили і процвітали. Але зміни, які призвели до того, що з'явилася теперішня найвідоміша річкова система Південної Америки, призвели до зникнення звичного середовища існування Pebanista yacuruna. Зокрема, зникла риба, якою харчувалися дельфіни і це призвело до їхнього зникнення, вважають учені.

Порожню екологічну нішу заповнили річкові дельфіни, які живуть там і сьогодні.

Яніна Соколова прокоментувала свою рекламу психологічної допомоги, яка обурила українців

вівторок, 21 травень 2024, 20:27

Кілька днів тому у центрі Києва з’явилася реклама служби психологічної допомоги із депресивними написами, які обурили українців. Журналістка Яніна Соколова, чий фонд розмістив рекламу, визнала, що вони помилилися із концепцією, передають Патріоти Украї...

Двічі виводив особовий склад з оточення. На війні з Росією загинув тренер із гімнастики

вівторок, 21 травень 2024, 20:16

На війні проти російських окупантів загинув український тренер Андрій Лифар. Про це повідомляє Ukrainian Gymnastics Federation, передають Патріоти України. Про чоловіка відомо, що він був родом із Лисичанська Луганської області, мав позивний Акробат. М...