В Австралії восьминіг двічі побив геолога (фото, відео)

Австралійський геолог Ланс Карлсон двічі став жертвою восьминога, який атакував його в затоці Географа в Індійському океані, біля південного узбережжя континенту.

У Західній Австралії, у затоці Географа восьминіг побив геолога й колишнього рятувальника Ланса Карлсона. У чоловіка на тілі залишились опіки. Про це повідомляє BBC, передають Патріоти України.

На відео видно, як на мілководді тварина кидається на Карлсона. Далі вона бʼє його по руці, шиї та верхній частині спини. Щупальця восьминога залишили на шкірі Карлсона пекучі червоні рубці, які, за його словами, ослабли тільки після того, як облив їх колою.

lancekarlson/Instagram


Чоловік розповів, що його улюбленим засобом від укусів морських тварин є оцет, але в той час у нього не було з собою ніяких ліків. Однак він знає, що будь-яка кислота може допомогти, тож вирішив спробувати колу — «виявляється, це працює».

Карлсон розповів, що збирався купатися з родиною у затоці, а потім побачив «щось», що спочатку нагадало йому ската. Коли він разом із дворічною донькою підійшов ближче і знімав все на відео, тварина його і вдарила.

Пізніше Карлсон спробував зайти у воду вже без дитини, і восьминіг знову його вдарив.

Зазначимо, що для захисту восьминіг використовує не тільки щупальці та чорнильну рідину, але здатний і вкусити. Укус восьминога дуже болючий. При укусі він хапає «жертву» гострими щелепами, що нагадують за своєю будовою дзьоб і є єдиною твердою частиною тіла. Зі слинних залоз молюска в рани проникає отрута і паралізує нервову систему жертви, що може призвести навіть до смерті. Проте найбільшу загрозу становлять не великі за розмірами восьминоги, а австралійський кільцевий спрут невеликого розміру — у нього червоно-коричневе тіло із синіми кільцями, тварина поміщається на долоні. Склад його отрути близький до алкалоїдів. Одного укусу спрута досить, щоб за лічені хвилини настала смерть.

Нагадаємо, науковці зʼясували, що восьминоги відчувають біль

Дослідження: Восьминоги можуть відчувати біль не лише фізично, а й емоційно — він впливає на їхній настрій і реагують на нього так само, як і більшість ссавців — переживання виходить далеко за межі звичайного рефлексу і є складною емоцією. Науковці вперше довели таку здатність серед безхребетних тварин.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Бонус буде лише за певних умов: Одна з найщасливіших країн світу платить за переїзд туди

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:50

Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...