У добрий час! Криголам "Ноосфера" вперше під українським прапором відправився до Антарктиди

Криголам "Ноосфера" вирушає у свій перший рейс до Антарктиди як українське дослідне судно, зазначають Патріоти України. "Ноосфера" стала першим вітчизняним кораблем, оснащеним сучасною системою динамічного позиціонування (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів.

"Досі наші моряки, щоб опанувати управління такою системою, були змушені сплачувати значні кошти за навчання за кордоном, а тепер зможуть навчатися вдома", – повідомили у Зеленського.

Попередньо у "Ноосфери"протестували роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, готовність до спуску рятувальних шлюпок тощо.

"Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку флагман українського наукового флоту повністю готовий до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану", повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Востаннє корабель під українським прапором виходив до Південного океану понад 20 років тому.

"Символічно, що рейс "Ноосфери" починається саме 28 січня, у День відкриття Антарктиди.

Трохи більш як 200 років тому перші три експедиції змогли пробитися крізь кригу до берегів недоступного Білого континенту", – зазначили у відомстві.

У грудні 2021 року Володимир Зеленський підписав указ про відродження українського наукового флоту та морської дослідної інфраструктури.

Відповідно указу, цьогоріч має бути оптимізована та реконструйована наявна інфраструктура.

В майбутньому планується, що вітчизняні суднобудівні компанії розпочнуть створення нових дослідних суден.

Просторовість, елегантність, безпека: Які корейські автомобілі рекомендують купувати самі корейці

середа, 4 жовтень 2023, 18:30

Південна Корея є одним з найбільших виробників автомобілів у світі. Її автомобілі отримують похвалу не лише на світовому рівні, але й всередині країни. Самі корейці визначили три видатні корейські автомобілі, які наполегливо рекомендують купувати за їх...

Українці переплачують за газ: У чому проблема і як її вирішити

середа, 4 жовтень 2023, 18:22

У газопостачальній компанії "Нафтогаз України", клієнтами якої є майже 98% населення країни, розповіли, чому деяким побутовим клієнтам іноді можуть надіслати платіжку із "зайвими кубометрами". Щоб розібратися в цьому питанні, компанія розглянула інформ...