Археологи виявили палац у стародавньому місті майя на південному сході Мексики, який, незважаючи на вік, чудово зберігся. Палац було виявлено в археологічній зоні Каба, яка розташована в регіоні Пуук у штаті Юкатан, на південь від сучасного міста Мерида, за інформацією Мексиканського національного інституту антропології та історії (INAH).Каба, що перекладається з давнього майя як «сильна» або «могутня» рука, містить низку структур, включно з палацами та храмами, присвяченими богу дощу майя, Чааку. Історія Каби сягає в глибоке минуле, приблизно до 400 року до н.е.
На ранніх етапах історії місцевості, ймовірно, проживала маленька громада мисливців-збирачів, тому що не було виявлено значних архітектурних творів цього періоду. Розвиток Каби був повільним через відсутність постійних джерел води.
Пік процвітання Каби припадає на період між 750 і 900 роками н.е. Однак близько 950 року н.е. правляча династія покинула місто, хоча деякі з місцевих жителів продовжили проживати на території.
Виявлений палац, який археологи назвали «Петенеро», має вік понад 1500 років. Його архітектурні елементи прикрашені мотивами пір'я, бус і птахів. Судячи з усього, дах будівлі було зроблено з матеріалу, що швидко псується, такого як пальма гуано, який, на жаль, не зберігся.
Генеральний директор INAH Дієго Прієто Ернандес вважає, що цей палац має схожість із руїнами будівель майя, знайденими в Гватемалі, і припускає, що Кабу було створено внаслідок важливої міграції з цієї області.
Цивілізація майя домінувала на території південно-східної Мексики, Гватемали, Белізу і західних районів Сальвадору і Гондурасу понад 3000 років, до приходу іспанських колонізаторів.
Головний тренер "Фенербахче" Жозе Моурінью отримав дискваліфікацію на три матчі за підсумками скандального інциденту з головним тренером "Галатасарая" Оканом Буруком, який стався після чвертьфінального поєдинку Кубка Туреччини. Про це повідомляє журнал...
Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, тисячі людей по всьому світу прийшли на допомогу нашій державі. Україна змогла швидко прийняти багато іноземних добровольців, серед яких і Масер Гіффорд. Про іноземного бійця, який зах...