В Японії створили унікальну матерію, яка холодніша за всі відоме у Всесвіті

Учені в японському університеті Кіото створили найхолоднішу матерію у Всесвіті. Вона в 3 млрд разів холодніша за міжзоряний простір, пише Space, передають Патріоти України.

Створена матерія холодніше навіть туманності Бумеранг, яка є найхолоднішою відомої області космосу. Там температура всього на один градус вище абсолютного нуля, зазначили вчені.

Для експерименту фахівці використовували ферміони, якими фізики називають будь-які частинки в складі матерії. Вони охолодили атоми ітербію приблизно до мільярдної частки градуса вище абсолютного нуля, гіпотетичної температури, при якій рух атомів припинився б. Для охолодження використовувалися лазери.

Проведений експеримент моделює модель квантової фізики, вперше запропоновану 1963 року фізиком-теоретиком Джоном Хаббардом. Вона дозволяє атомам демонструвати такі незвичайні квантові властивості як надпровідність.

Зазначається, що міжзоряний простір ніколи не буває настільки холодним, оскільки рівномірно заповнений реліктовим випромінюванням.

Частині українців безкоштовно замінять лічильники газу: Що для цього потрібно зробити

п’ятниця, 27 січень 2023, 15:59

Щомісяця громадяни мають передавати показання лічильників газу облгазам. А що робити тим, чиї прилади обліку енергоносія були пошкоджені під час бойових дій, передають Патріоти України. Як пояснюють в Регіональній газовій компанії, заміна пошкоджених л...

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: Як отримати компенсацію за квартиру

п’ятниця, 27 січень 2023, 14:56

Україна відмовилася будувати нове житло для громадян, чиї будинки та квартири пошкоджені чи зруйновані. Стало відомо, як отримати компенсацію за нерухомість, яка постраждала через повномасштабну війну з російськими окупантами, передають Патріоти Україн...