В Японії створили унікальну матерію, яка холодніша за всі відоме у Всесвіті

Учені в японському університеті Кіото створили найхолоднішу матерію у Всесвіті. Вона в 3 млрд разів холодніша за міжзоряний простір, пише Space, передають Патріоти України.

Створена матерія холодніше навіть туманності Бумеранг, яка є найхолоднішою відомої області космосу. Там температура всього на один градус вище абсолютного нуля, зазначили вчені.

Для експерименту фахівці використовували ферміони, якими фізики називають будь-які частинки в складі матерії. Вони охолодили атоми ітербію приблизно до мільярдної частки градуса вище абсолютного нуля, гіпотетичної температури, при якій рух атомів припинився б. Для охолодження використовувалися лазери.

Проведений експеримент моделює модель квантової фізики, вперше запропоновану 1963 року фізиком-теоретиком Джоном Хаббардом. Вона дозволяє атомам демонструвати такі незвичайні квантові властивості як надпровідність.

Зазначається, що міжзоряний простір ніколи не буває настільки холодним, оскільки рівномірно заповнений реліктовим випромінюванням.

Що буде, коли штучний інтелект досягне сингулярності та чи буде він здатен убити людей: Вчені дали прогноз

вівторок, 30 травень 2023, 0:28

Різноманітні штучні інтелекти (від чат-ботів до нейромереж і автопілотів у авто), які стрімко захоплюють світ, здаються для людства розвагою та чимось, що покращить наше життя у вже недалекому майбутньому. Але, ймовірно, коли ШІ досягне сингулярності, ...

Оце так! На руїнах стародавньої пекарні знайшли кілька мішків борошна - йому 3 000 років

вівторок, 30 травень 2023, 0:22

Археологи у Вірменії розкопали залишки 3000-річної пекарні. Спочатку вони думали, що білий порошок, розкиданий по всіх руїнах, є попелом, але подальший аналіз відкрив зовсім іншу картину, передають Патріоти України. Польсько-вірменська команда археолог...