В ЄС ухвалили рішення щодо українських біженців - зачепить мільйони людей

В ЄС продовжили механізм тимчасового захисту українських біженців – на 1 рік. Тепер він діятиме до 4 березня 2025-го. Про це повідомили у Раді ЄС. Там зазначили: нині в країнах ЄС проживає понад 4 млн українців, які рятуються від війни, передають Патріоти України.

"Щоб забезпечити впевненість щодо більш як 4 млн українських біженців, які наразі проживають у ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, котрі рятуються від агресивної війни Росії, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року", – йдеться у повідомленні.

Що дає тимчасовий захист

Цей механізм забезпечує негайний та колективний захист переміщених осіб, які не в змозі повернутися до України. Тобто відповідні органи не розглядатимуть індивідуальні заяви кожного конкретного українця.

Це зроблено для того, щоб зменшити тиск на системи держав-членів ЄС щодо надання притулку біженцям. А також дати можливість їм самим отримувати доступ до:

  • проживання;
  • ринку праці та житла;
  • медичної та соціальної допомоги;
  • освіти для дітей.

Німеччина вдвічі скоротить допомогу українським біженцям

Водночас уряд Німеччини планує вдвічі скоротити кошти, що виділяють регіонам на прийом та інтеграцію біженців, зокрема з України. Це має статися вже 2024 року.

Як ідеться в матеріалі Reuters, рішення було ухвалено заради скорочення бюджетних витрат в умовах зростаючої інфляції. Річ у тім, зазначається, що:

  • після початку повномасштабної війни до Німеччини переїхало понад 1 млн українців;
  • їхня підтримка забезпечується з бюджетів міст і муніципалітетів країни.

Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...

Спочатку побив до смерті: На Львівщині чоловік розчленував тіло жінки у ванній кімнаті

субота, 2 грудень 2023, 15:29

У Львівській області 40-річний чоловік жорстоко забив до смерті 50-річну жінку, а потім розчленував її у ванній кімнаті. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, жорстоке вбивство ста...