75-річний журналіст і шукач скарбів з Австрії Буркхарт Ліст заявив, що знайшов передбачуване місцезнаходження легендарної колекції творів мистецтва угорського колекціонера Ференца Хатвані, викраденої нацистами в роки Другої світової війни, передають Патріоти України з посиланням на The Times.
За словами дослідника, колекція охоплює близько 800 картин, серед яких шедеври французьких імпресіоністів, таких як Піссарро, Курбе, Сезанн, Дега і Мане. Тривалий час доля цих творів залишалася загадкою: вважали, що їх розграбували війська СС у 1944 році.
В інтерв'ю Ліст розповів, що виявив підземну схованку неподалік від німецького села в Рудних горах (гірський масив на межі Чехії та Німеччини,- ПУ). Цей регіон відомий своїми підземними тунелями, які будувалися ще з Середніх віків. Вони породили численні чутки про приховані нацистські скарби.
Ліст стверджує, що картини Хатвані знаходяться на глибині 30-40 метрів в одній з таких підземних камер. Його висновки засновані на дослідженнях директора Австрійського інституту віртуальної археології імені Людвіга Больцмана. Професор виявив штучно створену камеру, яка, як припускається, була завалена за допомогою вибуху.
Ліст також упевнений, що в цій схованці заховані ювелірні прикраси, вилучені у єврейських сімей, які втекли або були депортовані з Будапешта після окупації Угорщини в 1944 році. За його словами, ці цінності нацисти доставили в Рудні гори на поїздах.
Попри свій ентузіазм, шукач скарбів зіткнувся з перешкодами. Місцева влада відмовилася видати дозвіл на проведення розкопок, оскільки район було визнано археологічно значущим через знахідки кам'яного віку. Він має намір оскаржити це рішення.
"Я не прагну забрати собі ці скарби. Я прекрасно розумію, що вони належать сім'ям, які постраждали від війни, багато з яких втратили своїх близьких. Це обурливо, що такі перешкоди все ще можливі в сучасній Німеччині", — заявив Ліст.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...