Потрапити туди могли лише обрані: У Карпатах знайшли секретну радянську військову базу, про яку ходять легенди (відео)

Секретна радянська військова база на Прикарпатті, потрапити на територію якої могли лише обрані, і про яку вже півстоліття ходять різноманітні легенди та чутки, потрапила на відео, передають Патріоти України.

Журналістам вдалося потрапити на територію одного із найбільш засекречених військових об'єктів часів СРСР, який має назву "Івано-Франківськ-16" і розпитати жителів прилеглих сіл про цю базу.

"Дроти кругом були обмотані, одна зона була, друга третя, туди ніхто не міг пройти. Ніхто нічого не говорив. Навіть в школі заказували дітей, що ви не маєте права сказати що там зона. То було засекречено так", - розповів житель селища Делятин Юрій Черленюк.

За його словами, на початку 1950-х заради будівництва військової бази радянська влада зрівняла з землею ціле велике село Луги. А усі жителі населеного пункту були примусово відселені на південь України.

Будувати "Івано-Франківськ-16" змусили в'язнів-смертників, яких до Прикарпаття звозили тисячами з усього СРСР. "Тут всі й загинули..." - каже Черленюк.

Через особливості ландшафту базу неможливо було знайти - вона оточена хребтами гір і будь-яка атака з будь-якого боку не могла досягнути цілі в цьому вузькому каньйоні. А ще ходять чутки, що куратором будівництва військової бази був сам Лаврентій Берія.

Краєзнавець Андрій Мисюк каже, що військове містечко "Івано-Франківськ-16" мало розвинену інфраструктуру - госпіталь, поліклініку, школу, дитячий садок, кінотеатр, стадіон, величезний басейн, магазини (за рівнем забезпечення продовольства їм могли позаздрити навіть московські гастрономи, кажуть місцеві), бар, кав'ярня і навіть асфальтний завод.

Школа, до речі, іменувалася як "Московська середня школа №131", говорить директор Делятинського ліцею №3 Володимир Дем'янчук.

"Про розголошення таємниці не могло бути й мови. Тут, у Карпатах, усі випускники отримували диплом з печаткою міста Москви. Дитсадок і школа є й нині. Та звісно, вже українські. Все інше - давно закрили", - говорить вчитель.

Колишні військові кажуть, що колись тут була й центральна ядерна база, яка підпорядковувалася лише Генеральному штабу Радянського союзу.

Статистика вкрай сумна: В Україні на одного новонародженого припадає троє померлих

субота, 19 липень 2025, 6:56

За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...

А ви це знали? Чому дальтонізм вражає переважно чоловіків

субота, 19 липень 2025, 6:30

За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...