В очікуванні готовності ракети Ілона Маска: NASA показало, як астронавти тренуються на дні басейну до висадки на Місяць

Американське аерокосмічне агентство NASA опублікувало фото з тренування учасників місії “Артеміда”, яка проходить в Космічному центрі ім. Джонсона в Х’юстоні (штат Техас), зазначають Патріоти України.

Знімки зроблені під водою, якою наповнили величезний резервуар. Він призначений для імітації умов, з якими астронавтам доведеться зіткнутися під час першого в історії пілотованого польоту на південний полюс Місяця.

Мета резервуара – допомогти астронавтам освоїтися з роботою в умовах місячної гравітації. Даний “тренажер” відтворює тьмяне блакитне світло, яке нагадує освітлення на південній стороні Місяця. Сонячне світло проявляється там лише на кілька градусів вище горизонту.

Глибина басейну – 12 метрів. На самому дні астронавти виконували свої основні завдання: збір зразків місячного реголіту з використанням різних інструментів, перевірку посадкового модуля, а також встановлювали прапор США.

Доставити астронавтів на місяць повинен спеціальний космічний модуль, створений компанією Ілона Маска SpaceX.

"Метеопати, готуйтеся": Синоптик попередила українців про ускладнення погоди

четвер, 9 лютий 2023, 10:22

В Україні на вихідних очікується зміна погоди. За прогнозом синоптика Наталки Діденко, морози ослабнуть. Проте, за її словами, потепління супроводжуватиметься ускладненням погоди, передають Патріоти України. За її даними, тепліша та з опадами погода пр...

Ризик землетрусу в Україні: Сейсмолог розповів, яким регіонам загрожує небезпека

четвер, 9 лютий 2023, 9:56

Днями в Туреччині та Сирії руйнівні землетруси забрали життя тисяч людей. Україна знаходиться в зоні Вранча та розташована на північному краї того ж поясу, в якому сталися землетруси в цих двох країнах. Заступник директора Інституту геофізики ім. С. Су...