Американське аерокосмічне агентство NASA опублікувало фото з тренування учасників місії “Артеміда”, яка проходить в Космічному центрі ім. Джонсона в Х’юстоні (штат Техас), зазначають Патріоти України.
Знімки зроблені під водою, якою наповнили величезний резервуар. Він призначений для імітації умов, з якими астронавтам доведеться зіткнутися під час першого в історії пілотованого польоту на південний полюс Місяця.
Мета резервуара – допомогти астронавтам освоїтися з роботою в умовах місячної гравітації. Даний “тренажер” відтворює тьмяне блакитне світло, яке нагадує освітлення на південній стороні Місяця. Сонячне світло проявляється там лише на кілька градусів вище горизонту.
Глибина басейну – 12 метрів. На самому дні астронавти виконували свої основні завдання: збір зразків місячного реголіту з використанням різних інструментів, перевірку посадкового модуля, а також встановлювали прапор США.

Доставити астронавтів на місяць повинен спеціальний космічний модуль, створений компанією Ілона Маска SpaceX.
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...
В Івано-Франківській області внаслідок удару блискавки постраждала жінка. Як повідомили у ДСНС, це сталося поблизу гори Шпиці Верховинського району на Івано-Франківщині 21 червня.Група з 24 мандрівників рухалася гірським маршрутом через озеро Несамовит...