В окупованому Криму археологи виявили загадковий саркофаг

В анексованому Криму на розкопках античного міста Мірмекій знайшли порожній саркофаг. Про це сказав начальник Мірмекійської експедиції російського Ермітажу Олександр Бутягін, повідомляють Патріоти України.

"Нами виявлене незвичайне загадкове поховання. Його унікальність полягає в тому, що могила не викладена з плит, як це часто зустрічається, а вирізана в цілісному шматку каменю. Це справжній маленький кам'яний саркофаг, що незвично для такого раннього часу", - розповів Бутягін.

За його словами, невеликі розміри кам'яного ящика дозволили припустити, що в ньому було поховане немовля. "Однак археологи не виявили всередині нічого, при тому, що кам'яна плита, що перекриває могилу, залишилася непотривоженою. Можливо, сюди був висипаний прах померлого після кремації або пусте поховання було зроблено в пам'ять людини, яка померла на чужині", - зазначив археолог.

За його словами, поховання належить до архаїчного часу і датується другою половиною VI століття до нашої ери.

Мірмекій - античне місто, засноване греками в першій половині VI століття до н.е. на березі Керченської протоки, яке входило до складу Боспорського царства і розташовувалося на схід від Пантікапея (сучасний мис Карантинний у межах міста Керч). Є об'єктом культурної спадщини.

Хіти тижня. Шахтарі знайшли в глибинах рудника скам'янілу істоту, схожу на дракона (фото)

неділя, 22 вересень 2019, 13:00

Робітники не були фахівцями, але навіть вони зрозуміли, що знайшли. Шахтарі Шеффілда, що займаються розробкою нафтоносних пісків, йшли через породу, коли пласт видався надто складним для простих валунів в грунті. З руди проступали шипи і складна скам'я...

Хіти тижня. "Вервольф": У ставці Гітлера на Вінниччині виявили новий 4-поверховий бункер

неділя, 22 вересень 2019, 12:00

Йдеться про будівлю в чотири поверхи з бетонними перекриттями та тунелем на глибині 9,96 - 11,75 метра. На ставці Гітлера “Вервольф”, що в селі Стрижавка поблизу Вінниці, дослідники виявили підземну чотириповерхову будівлю. Всередині будівлі, на першом...