В окупованому Криму археологи виявили загадковий саркофаг

В анексованому Криму на розкопках античного міста Мірмекій знайшли порожній саркофаг. Про це сказав начальник Мірмекійської експедиції російського Ермітажу Олександр Бутягін, повідомляють Патріоти України.

"Нами виявлене незвичайне загадкове поховання. Його унікальність полягає в тому, що могила не викладена з плит, як це часто зустрічається, а вирізана в цілісному шматку каменю. Це справжній маленький кам'яний саркофаг, що незвично для такого раннього часу", - розповів Бутягін.

За його словами, невеликі розміри кам'яного ящика дозволили припустити, що в ньому було поховане немовля. "Однак археологи не виявили всередині нічого, при тому, що кам'яна плита, що перекриває могилу, залишилася непотривоженою. Можливо, сюди був висипаний прах померлого після кремації або пусте поховання було зроблено в пам'ять людини, яка померла на чужині", - зазначив археолог.

За його словами, поховання належить до архаїчного часу і датується другою половиною VI століття до нашої ери.

Мірмекій - античне місто, засноване греками в першій половині VI століття до н.е. на березі Керченської протоки, яке входило до складу Боспорського царства і розташовувалося на схід від Пантікапея (сучасний мис Карантинний у межах міста Керч). Є об'єктом культурної спадщини.

Хіти тижня. Влаштувався по блату: Стало відомо, як екс-нардеп Гаврилюк опинився в елітній службі таксі

середа, 1 квітень 2020, 3:00

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко допоміг "козаку Гаврилюку" влаштуватися на роботу таксистом. Екс-нардеп Михайло Гаврилюк, більш відомий як "козак Гаврилюк", підробляє в Києві таксистом. Тепер він також став співробітником столичної служби так...

Хіти тижня. У Зеленського запитались/перепросили? Кличко позбавив Київ улюбленого "символу" президента

середа, 1 квітень 2020, 0:35

Столиця посилює обмежувальні заходи для запобігання поширенню коронавірусу, а саме забороняється робота кіосків з шаурмою і приготування та продаж кавових напоїв. Про це повідомляє пресслужба КМДА, зазначають Патріоти України. . "Київ посилює обмежувал...