В окупованому Криму археологи виявили загадковий саркофаг

В анексованому Криму на розкопках античного міста Мірмекій знайшли порожній саркофаг. Про це сказав начальник Мірмекійської експедиції російського Ермітажу Олександр Бутягін, повідомляють Патріоти України.

"Нами виявлене незвичайне загадкове поховання. Його унікальність полягає в тому, що могила не викладена з плит, як це часто зустрічається, а вирізана в цілісному шматку каменю. Це справжній маленький кам'яний саркофаг, що незвично для такого раннього часу", - розповів Бутягін.

За його словами, невеликі розміри кам'яного ящика дозволили припустити, що в ньому було поховане немовля. "Однак археологи не виявили всередині нічого, при тому, що кам'яна плита, що перекриває могилу, залишилася непотривоженою. Можливо, сюди був висипаний прах померлого після кремації або пусте поховання було зроблено в пам'ять людини, яка померла на чужині", - зазначив археолог.

За його словами, поховання належить до архаїчного часу і датується другою половиною VI століття до нашої ери.

Мірмекій - античне місто, засноване греками в першій половині VI століття до н.е. на березі Керченської протоки, яке входило до складу Боспорського царства і розташовувалося на схід від Пантікапея (сучасний мис Карантинний у межах міста Керч). Є об'єктом культурної спадщини.

Хіти тижня. "Це бомба": Як чорношкірі українки з FO SHO "розкачали" відбір на Євробачення (відео)

п’ятниця, 21 лютий 2020, 23:30

Пісня BLCK SQR у виконанні тріо FO SHO стала одним з найбільш яскравих номерів другого півфіналу Національного відбору на "Євробачення-2020" 15 лютого. Як і всі учасники відбору, дівчата співали в основному англійською мовою, але вставили в пісню украї...

"Й*баний цирк з конями!": Скрипін "розніс" Зеленського за Нові Санжари (відео)

п’ятниця, 21 лютий 2020, 21:00

Журналіст вважає, що проблема з людьми виникла через те, що влада недостатньо інформувала людей про коронавірус і його наслідки. Протести людей у Нових Санжарах проти приїзду евакуйованих українців з Уханя потрясли не тільки нашу країну, але і весь сві...