У Раді збираються зобов'язати велосипедистів кататися в шоломах

У деяких країнах шолом обов' язковий для всіх велосипедистів без винятку — Австралії, Новій Зеландії, Сингапурі та Аргентині.

В Україні хочуть зобов'язати роверистів надягати захисний шолом, пояснюючи це тим, що він рятує життя велосипедиста, якщо той потрапить у аварію. Однак у велоспільноті не всі задоволені таким новаторством і рівняються на країни Європи, де така амуніція необов'язкова, передають Патріоти України.

У велоспільноті нині дискусія, чи треба зобов'язати власників двоколісних надягати шолом завжди. Засновник велоклубу Дмитро Петров тренує професійних велосипедистів і впевнений, що внесення змін до закону, аби зобов'язати роверистів надягати шолом, небхідний крок. За його словами, це може бути "обов'язок без санкції", тобто поліцейський зможе лише зробити попередження і попросити вдягнути шолом.

Деякі велосипедисти знаходять аргументи, аби не вдягати шолома. Хтось каже, що шолом потрібен лише на дорогах з транспортом, а на пішохідних доріжках — ні, а деякі скаржаться на високу вартість таких шоломів. "Були б гроші, катався б в шоломі", — каже один із велосипедистів.

Утім, принаймні в столиці ця амуніція не рідкість у велосипедистів. Медики кажуть, шолом у разі аварії захистить людину від травм голови і зменшить ризик пошкодження головного мозку. Лише за вісім місяців 2020 року в поліції зафіксували 1462 аварії за фактом наїзду на велосипедиста. 1113 людей дістали травми. 128 з них загинули. Проте частина велосипедної спільноти проти шоломів — "кивають" на Європу, адже там шоломи не обов'язкові. Ба більше, вважається, що ця вимога пригальмує розвиток велотранспорту.

"Введення обовязкового шолому призводить до того що суспільство сприймає велосипед як більш небезпечний транспорт і це зменшує популярність велосипеда", — заявив голова громадської організації з просування велосипедного транспорту Богдан Лепявко.

У деяких країнах шолом обов' язковий для всіх велосипедистів без винятку — Австралії, Новій Зеландії, Сингапурі та Аргентині. Частина країн зробила шолом обов'язковим для дітей. Наприклад, Данія має репутацію велосипедної країни, тут одягати шолом під час поїздки на ровері вчать змалечку.

Там шолом обов'язковий для дітей до 16 років. Якщо поліція побачить малечу без захисту голови, батьків оштрафують. Дочка Анжеліки Мащенко у Данії свій перший велосипедний шолом отримала, коли їй було 6 місяців. Зараз дівчинці вже 5 років, і вона свідомо вдягає його кожен раз, коли їде на велосипеді, розповідає її матір.

Джерело: ТСН.ua

Дуже прибуткова справа: Українські моделі OnlyFans заробили 111 мільйонів доларів

понеділок, 28 квітень 2025, 11:37

Українські моделі платформи OnlyFans протягом 2020-2022 років заробили 111 млн дол. Про це повідомив голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко в інтерв'ю ЕП, передають Патріоти України. "606 (податкових) перевірок тривають, запланован...

Великий збій: "Епіцентр" повідомив про технічні проблеми - клієнти не можуть здійснити покупки на сайті

понеділок, 28 квітень 2025, 10:50

Уранці понеділка, 28 квітня, у роботі мережі магазинів "Епіцентр" стався збій. Компанія заявляє про тимчасові технічні проблеми. Про це йдеться у повідомленні компанії, передають Патріоти України. "Шановні партнери та клієнти! Маємо тимчасові технічні ...