У Росії другий Чорнобиль? Еколог розповів про особливості ситуації

Інформація про інцидент приховується, а ті відомості, які озвучуються, не заслуговують на довіру.

Якщо причиною радіаційного забруднення після вибуху на полігоні в Архангельській області (Росія) був вибух крилатої ракети "Буревісник", то масштаби інциденту не можна порівнювати з масштабами Чорнобильської катастрофи, передають Патріоти України.

"Поки що це так не виглядає", – розповів співголова російської екологічної групи "Екозахист!" Володимир Сливяк. За його словами, "незалежні експерти підозрюють, що відбувалися випробування ракети "Буревісник", про яку дуже мало що відомо, тільки те, що там має бути ядерна установка, умовно кажучи, мініреактор, який створює енергію для руху ракети і відіграє роль двигуна. Може, це так, може, ні. Встановити це наразі не є можливим. Але навіть в найгіршому випадку, якщо це дійсно "Буревісник" з мініреактором із ядерним матеріалом, і якщо цей мініреактор під час вибуху рознесло, цього ядерного палива далеко не стільки, скільки було у Чорнобилі".

"Одна річ – реактор на 1000 мегават, із графітом, з тонною ядерного палива всередині, і зовсім інша річ – ракета. Так, за певного збігу обставин великий радіаційний викид можливий, але все ж таки це не можна порівнювати із великим реактором на атомній станції. Це не така кількість радіації", – переконаний еколог.

Водночас він зауважив, що інформація про інцидент приховується, а ті відомості, які озвучуються, не заслуговують на довіру. "Ми не знаємо, що там вибухнуло, ми не знаємо, що це таке, ми судимо чисто теоретично, бо інформацію ніхто не надає", – констатував він.

Джерело: Обозреватель

Не їжа, а мистецтво: Мендель показала, чим годували Зеленського в Латвії (відео)

неділя, 20 жовтень 2019, 0:00

Страви молекулярної кухні готують не для того, щоб просто нагодувати людину. Прес-секретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель розповіла, що під час візиту до Латвії їх пригощали стравами молекулярної кухні. Відповідний пост з'явив...

З архіву ПУ. Німецькі вчені виявили чудодійну силу популярної в Україні рослини

субота, 19 жовтень 2019, 23:30

Вживання насіння льону зменшує ризик смерті від раку грудей. Так, німецькі вчені виявили, що сполуки — лігнани, присутні у складі цих зерен, можуть знищувати ракові клітини, "заморожувати" ріст нових клітин і запобігати появі вторинних пухлин, передают...