В Україні аспірантів-контрактників броні не позбавлятимуть, але є нюанс: У МОН пояснили, як це працюватиме

Українських аспірантів-контрактників, які вже проходять навчання, не позбавлятимуть броні від мобілізації. Проте вже цього року правила вступу в аспірантуру на контрактній основі змінилися. Про це в коментарі OBOZ.UA сказав заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький, який на своїй посаді опікується вищою освітою, передають Патріоти України.

"Якщо людина вже вчиться, то вона й довчиться, ніхто її до армії не забере", – зазначив він. Починаючи з цього року вступити в аспірантуру на контракт можна тільки на заочну або вечірню форми навчання. Такі аспіранти права на відстрочку від призову не отримують.

"Ось тепер і подивимося, скільки насправді в Україні людей, які хочуть вступити до аспірантури саме заради науки", – додав Вінницький. За його словами, з цього року бюджетних місць в аспірантурі стане вдвічі більше, ніж у 2023 році: 7000 замість 3200. Тобто, за задумом, державне замовлення практично закриватиме реальну кількість аспірантів. До повномасштабної війни їх, нагадаємо, було 7-8 тисяч людей.

Нахабно, дико, символічно: У Києві знесли садибу Зеленських

неділя, 21 липень 2024, 0:17

Чому в столиці безсовісні забудовники десятиріччями застосовують ті самі варварські прийоми для обходу закону питання риторичне. Тому, що законодавці свідомо залишають шпарини для таких дій, заохочуючи розбій символічними штрафами. На місці історичної ...

Штраф може подвоїтися: Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК

субота, 20 липень 2024, 22:58

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто проігнорував вимогу закону, загрожує адміністративна відповідальність, передають Патріоти України. Неоновлення даних розгляд...