Військовий стан в Україні продовжили до 20 травня. Водночас змінилися деякі умови мобілізації громадян, зокрема заброньованих. Якщо підприємства, які видають відстрочки від призову своїм співробітникам, не відповідають новим вимогам, відстрочки анулюватимуть, передають Патріоти України.
Керівництво має право вручати підлеглим повістки лише за наявності відповідного розпорядження від начальника ТЦК. У такому разі роботодавець повинен видати наказ про повідомлення військовозобов'язаного, довести його до відома під особистий підпис та надіслати копію наказу до ТЦК протягом 3 днів.
Після цього працівнику вручають повістку про явку на виклик у ТЦК, а роботодавець контролює процес його оповіщення та прибуття до територіального центру.
Які категорії підприємств можуть бронювати працівників від мобілізації:
- підприємства, установи та організації, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);
- підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
- підприємства, установи та організації, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.
Хто підлягає бронюванню від мобілізації:
- Військовозобов'язані, які обіймають посади державної служби категорій "А" та "Б".
- Керівники міністерств та його заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію та їх заступники.
- Керівники самостійних структурних підрозділів таких органів та їх заступники.
- Працівники патронатних служб.
- Військовозобов'язані, які обіймають посади першої – четвертої категорії в органах місцевого самоврядування.
- Військовообов'язані керівники підприємств, установ та організацій, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), та їх заступники.
- Військовообов'язані керівники підприємств, установ та організацій, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та їх заступники.
- Співробітники підприємств, установ та організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго.
- Військовозобов'язані керівники підприємств, установ та організацій, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та їх заступники.
- Працівники спеціалізованих установ ООН, зарубіжних дипломатичних установ в Україні, представництв донорських установ, виконавців проектів міжнародної технічної допомоги, представництв міжнародних організацій, міжнародних та українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...