В Україні готуються до закриття частини університетів: Міносвіти взяло курс на опанування робітничих спеціальностей

Система освіти в Україні буде більше орієнтована на розвиток професійно-технічних закладів та навчання робітничим спеціальностям. При цьому паралельно підвищуватимуть вимоги до якості вищої освіти. Тому закриття університетів, які не відповідатимуть високим вимогам, - неминуче. Україні не потрібно стільки вишів, як зараз. Про це заявив новий голова Міносвіти Оксен Лісовий, передають Патріоти України.

Інженери-радіотехніки, які працюють пакувальниками на складі, та дипломовані юристи, що продають квитки у громадському транспорті – в Україні нікого таке працевлаштування не дивує. За період незалежності вища освіта стала бізнесом, на якому багато хто непогано заробив. Незважаючи на те, що деякі виші-одноденки вже закрилися, все ж таки багато їх ще залишається.

Не дивно, що в країні не вступають до університету хіба що найледачіші або найпрагматичніші, які вчасно збагнули, що добротна робоча спеціальність нині в Україні набагато перспективніша, ніж диплом вузу

Тому найближчими роками розвиток професійно-технічної освіти стане в Україні мейнстримом, каже Лісовий. До 50% випускників шкіл йтимуть саме до закладів профтехосвіти, щоб опанувати робітничу професію.

"Наше завдання – до 50% молоді направити на професійну освіту, дати їм гарну, якісну професію", – заявив міністр.

Звичайно, навчання робітничим спеціальностям не зводитиметься до роботи з напилком або виготовлення табуретів. Заклади профтехосвіти повинні будуть готувати висококваліфікованих робітників, які зможуть легко користуватися найсучаснішими технологіями.

При цьому потрібно буде переглянути не лише систему післяшкільної освіти, а й шкільної. Зокрема, у середній школі всім дітям даватимуть лише базову освіту. До її закінчення і діти, і батьки повинні будуть визначитися, куди йти далі: у світ робочих спеціальностей, або далі "прокачувати мозок" в університетах.

"Нам потрібно буде чітко розмежувати базову школу, після якої дитина та її батьки повинні ухвалити усвідомлене рішення - куди ми рухаємося далі - до здобуття професії або до здобуття академічної освіти, до здобуття вищої освіти і далі в науку", - розповів Лісовий.

При цьому вища школа, звичайно, не збережеться в тому вигляді, в якому вона є зараз. По-перше, такої кількості університетів Україні просто не потрібно. По-друге, вже зараз стоїть невідкладне питання щодо підвищення якості вищої освіти, яка, схоже, досягла дна.

"Якщо ми зараз не почнемо вживати заходів щодо підвищення якості вищої освіти, ми просто втратимо її. Тому комплекс реформ, спрямованих на порятунок вищої освіти, – це один із наших пріоритетів", – наголосив міністр.

Сподівався, що дівчина нічого не помітить: На Харківщині молодик викрав у коханої 1 млн. грн.

субота, 3 червень 2023, 14:00

У Харківській області 26-річний хлопець вкрав з рахунку своєї дівчини 1 млн грн і перевів їх у криптовалюту. Підозрюваний знав, що дівчина має на банківському рахунку гроші, які вона отримала в якості дивідендів від ведення господарської діяльності. Пр...

На війні загинув футболіст Микола Жидков - він повернувся з Польщі, щоб боронити країну

субота, 3 червень 2023, 13:30

На війні загинув футболіст Микола Жидков, який повернувся до України з Польщі, щоб захистити її від російських окупантів. Про це повідомляється на сторінці футбольного клубу "Wegrzcanka" у соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України. "На вій...