В Україні хочуть легалізувати роботу екстрасенсів, це може призвести до нової схеми - в "Слузі" пропонують ввести дозволи від Міносвіти

В Україні нардеп від "Слуги народу" Сергій Гривко зареєстрував законопроєкт, який фактично легалізує роботу "езотериків". Він пропонує зобов'язати Міністерство освіти і науки вести реєстр "наставників". Тих магів, тарологів і т.д, які начебто матимуть право легально навчати українців. За це вони щорічно будуть платити в бюджет збір розміром в одну мінімальну зарплату. Про те, що пропонує народний депутат і до чого це може призвести, читайте в матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.

На законопроєкт вмовили друзі: що пропонує депутат

OBOZ.UA звернувся до трьох "шкіл астрології" і "інститутів езотерики". Саме їх робота, якщо законопроєкт ухвалять, буде легалізована. "Школи", з яким нам вдалось зв'язатись, пропонують навчання онлайн: вартість занять становить від 4 тис. до 14 тис. грн за курс в кілька уроків. Це дорожче, ніж місяць навчання на будь-якій спеціальності в Київському національному університеті ім. Шевченка.

"В Києві у нас курс ведуть біоенергетики, психологи, астрологи", – розповідають в "Інституті езотерики". На уточнююче питання, чи це троє різних осіб, представник "інституту" відповів: "ні, двоє". Оплату за навчання приймають на картку ФОП, а за курс онлайн-лекцій з семи занять треба заплатити 4 тис. грн. Йдеться про вже записані відео, які після оплати надсилають майбутнім "біоенергетикам", "астрологам" та "психологам".

Законопроєктом пропонується фактично легалізувати освіту з таких напрямків: астрологія, тарологія, нумерологія, рунологія, екстрасенсорика, знахарство, цілительство, йога та інші сфери духовних, енергетичних та фізичних практик. "Екстрасенс", який за гроші навчає українців магії, зможе звернутись до Міністерства освіти і науки для включення в спеціальний реєстр. Для цього треба буде сплатити внесок в розмірі 1 мінімальної зарплати (6700 грн). Новий внесок передбачено тільки через рік.

Але за сплачені 6700 грн "екстресенси" не тільки отримують можливість потрапити в реєстр Міністерства освіти і науки і цим начебто підтвердити свою легітимність, але і отримують право проводити курси, тренінги, видавати "стилізовані дипломи".Також вони отримують право називатись "школа езотерики/езотерична школа", "інститут езотерики/езотеричний інститут" та "академія езотерики/езотерична академія".

Тобто, якщо документ ухвалять:

  • маги, тарологи, гадалки, екстресенси зможуть потрапляти в державний "Реєстр наставників у сфері езотеричної освіти Міністерства освіти і науки України";
  • держава фактично визнає "езотерично освіту", яка немає нічого спільного з науковими поглядами;
  • Міністерство освіти та науки матиме спеціальних співробітників, які фактично займатимуться магами та екстрасенсами.

Авто законопроєкту, "слуга народу" Сергій Гривко пояснює OBOZ.UA: до нього звернулись представники "галузі" та попросили законодавчо легалізувати ринок. Мовляв, вони навіть зазначені в переліку професій, проте законодавчо їх діяльність не регулюється.

"Вони шукають клієнтів заявдки своєї репутації. Якщо екзотик допоміг, то до нього звертаються. На думку езотериків, я з ними спілкувався, це (легалізація їх діяльності завдяки законопроєкту, – Ред.) допоможе побороти шахрайство. Бо щоб в реєстр потрапити, потрібно бути суб'єктом господарської діяльності (ФОПом чи юрособою) та платити податки", – пояснює нардеп. При тому Гривко погодився: жодних можливостей для перевірки "кваліфікації" езотерика у Міністерства освіти та науки не буде.

На питання OBOZ.UA про те, чи користується сам Гривко послугами езотериків, народний депутат зазначив, що не є клієнтом жодного з магів, екстрасенсів і т.д., проте любить з ними спілкуватись через їх "широкі погляди на життя".

Зазначимо, в законопроєкті Гринька немає жодного посилення відповідальності "екстресенсів" за введення своїх клієнтів в оману, за недоброчесний маркетинг, за ухилення від сплати податків.

Членкиня комітету з питань освіти, науки та інновацій Інна Совсун ("Голос") впенвена: ухвалення такого законопроєкту Радою уявити вкрай складно. Скоріш за все, документ не буде рекомендувати ухвалювати і представники профільного комітету. Він фактично легалізує шахрайство, впевнена політикиня.

"Звичайно, це абсолютний нонсенс. Це суперечить базовим принципам освіти і в тому числі освітньому законодавству, де сказано, що серед принципів функціонування освіту вказано, в тому числі, що освіта базується на науковому світогляді. Це не просто шахрайство, це підважує решту законодавство про освіту і самі принципи, на яких державна політика побудована", – пояснила пані депутат.

Схема повертається? Раніше "магами" займалось Міністерство охорони здоров'я

Для магів, екстрасенсів. цілителів раніше "профільним" вважався МОЗ. Саме підприємства та організації Міністерство охорони здоров'я могли включати "магічні пірамідки" в реєстр медичної техніки та виробів медичного призначення (і робили це), а "Комітет з питань народної та нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров'я України" роками фактично видавав ліцензії цілителям.

"Магічна" діяльність бездоказова, підтвердити кваліфікацію цілителя чи відьми неможливо. Такі сертифікати видавались непрозоро, без конкретних критеріїв. Фактично з'явилась схема поборів з екстрасенсів та магів. Міністерство охорони здоров'я ще за часів в.о. міністра Ульяни Супрун цю діяльність фактично припинила. Тепер, якщо законопроєкт Сергія Гривка підтримають, естафету має перейняти Міністерство освіти та науки.

І хоча шансів на ухвалення законороєкта Гринько небагато, проблема дійсно існує. Невелика частина суспільства завжди має схильність до містичного мислення і буде шукати допомогу не у дипломованих психологів та лікарів, а у гадалок та цілителів. Повномасштабна війна, популярність "магів", "астрологів" серед ЗМІ, їх легалізації на телебаченні та відсутність будь-якої регуляції призвело до появи великого тіньового ринку гадалок та екстрасенсів. Часто до них звертаються ті українці, які дійсно потребують щонайменше психологічної допомоги, але замість цього платять за ту інформацію, яку хочуть почути.

І той факт, що маги, екстрасенси та езотерики мають вплив навіть на деяких депутатів Верховної Ради, демонструє їх популярність в Україні.

Джерело: Обозреватель

Чи може виїхати за кордон чоловік, дружина якого має інвалідність - пояснення адвоката

понеділок, 26 лютий 2024, 9:53

В Україні знову подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Тож чи може виїхати за кордон чоловік, у якого дружина має II групу інвалідності та які документи для цього потрібні. Про це розповів адвокат Андрій Межирицький, передають Патріоти Украї...

Готуйте до сюрпризів! Кінець зими та початок весни в Україні будуть аномальними - ось чого чекати

понеділок, 26 лютий 2024, 9:26

Тепла, як для лютого, погода, яка встановилася в Україні в останні дні, збережеться і нового тижня, передають Патріоти України. Метеоролог Ігор Кібальчич прогнозує, що найближчим часом опади не очікуються — у країні встановився антициклональний тип атм...