У 2023 році кількість автоугонів в Україні значно зменшилася. За перші 5 місяці цього року було зареєстровано у 3,2 рази менше проваджень за ст. 289 Кримінального кодексу, ніж у попередньому році. До суду доходить 40% справ — це значне зростання до 2022 року та дуже набагато менше показників умовно мирного 2021.
За 5 місяців поточного року прокуратура відкрила 718 проваджень за ст. 289 ККУ — незаконне заволодіння транспортним засобом, повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані ГПУ.
Для порівняння: це у 3,2 рази менше до показників минулого року, коли за відповідний період було зафіксовано 2344 справи про викрадення авто. Майже удвічі поменшало автокрадіжок й у порівнянні з умовно мирним 2021 роком — тоді було відкрито 1264 справи.
Цього року підозри крадії отримують більш ніж у кожній другій справі — у 57% відкритих проваджень. Після спаду у 2022 році, коли підозри було вручено лише у 16% справ, цьогоріч ситуація повернулася до показників 2021 року. Тоді частка проваджень, за якими було вручено підозру, складала 66%.
За 5 місяців 2023 до суду надійшло 40% справ: 286 справ з 718. Можна сказати, що, після спаду на першому році повномасштабного вторгнення, коли до суду потрапило лише 9% від загальної кількості проваджень, ситуація повернулася до звичного стану.
Для порівняння: у 2021 на судовий розгляд було винесено 38% від загальної кількості справ про викрадення авто.
У Києві на Майдані Незалежності жінка пошкодила прапори та фотографії загиблих захисників. Її вже затримала поліція, а КМДА пообіцяла посилити охорону біля меморіалу, передають Патріоти України. Увечері поширилось відео, як біля меморіалу чоловік затри...
Засновник Human Rights Foundation Тор Хальворсен накричав на українську журналістку Ольгу Руденко за те, що вона виступила проти росіян на Oslo Freedom Forum. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на соцмережі журналістки. Як розповіла Руде...