В Україні можуть оголосити цільову мобілізацію: Що вона передбачає і кого можуть призвати

В Україні можуть оголосити цільову мобілізацію. У цьому випадку на службу можуть призивати людей для ліквідації наслідків бойових дій, які не брали участі у воєнних діях, але хочуть бути залучені до захисту Батьківщини, передають Патріоти України.

Як повідомляє Chas News, цільова мобілізація може здійснюватися з метою ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру державного рівня та їхніх наслідків.

Усі заходи з цільової мобілізації та фінансово-організаційних питань вирішуються відповідно до плану, що складається згідно із законом про мобілізацію.

Для цього створюється окремий документ – план, який передбачає всі особливості й процедури цільової мобілізації.

За законом № 2132-IX, ухваленим Верховною Радою у березні 2022-го, цільова мобілізація може проводитися також під час воєнного стану. У травні того ж року до положення про єдину державну систему цивільного захисту додано пункт про проведення цільової мобілізації для ліквідації наслідків ведення воєнних дій.

Але тепер у положення про єдину державну систему цивільного захисту внесено новий пункт, що визначає додаткові завдання у відновлювальний період.

"Насамперед до ліквідації наслідків російської збройної агресії залучатимуть сили цивільного захисту, яким допомагатимуть пожежно-рятувальні, аварійно-рятувальні служби та інші підрозділи", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за потреби до відновлення країни залучать працездатне населення, стан здоров'я якого дозволяє виконувати відновлювальні роботи. Все це відбуватиметься за добровільною згодою.

До завдань мобілізованих входитиме ліквідація наслідків воєнних дій на постраждалих територіях. Також вони вживатимуть заходів із відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення.

Крім цього, потрібно буде визначати населені пункти й території, які потребують проведення гуманітарного розмінування, маркувати небезпечні території.

Також передбачається залучення волонтерів та міжнародної допомоги для ліквідації воєнних дій. Зокрема, волонтерам пропонують виявляти тих, хто потребує допомоги. Проведення цільової мобілізації у відновлювальний період можливе після завершення бойових дій. Терміни, обсяг та порядок визначить президент України.

Охоронцю київської поліклініки, який не відчинив укриття, готують підозру за ще один злочин

понеділок, 5 червень 2023, 22:28

Охоронцю, який перебуває під вартою через справу про закрите укриття у Києві, прокуратора висунула підозру у виготовленні та поширенні комуністичної символіки. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила речниця Київської міської прокуратури ...

"Всі ми - трошки Хлоя!": Насуплена українська кішечка в рожевій ковдрі підкорила соцмережі (фото)

понеділок, 5 червень 2023, 21:42

"Всі ми - трошки Хлоя" - так на світлину кицьки в метро із насупленою мордочкою реагують користувачі соцмереж. Закутану в рожеву ковдрочку тваринку сфотографували під час повітряної тривоги, ця світлина зробила Хлою відомою. Власники пухнастої вже наві...