В Україні налагодили випуск власних тест-систем із виявлення коронавірусу

Ці системи дають точну відповідь на питання - інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще не виявлені симптоми хвороби.

У інституті молекулярної біології і генетики Національної Академії наук України почали випускати тест-системи для виявлення коронавірусної інфекції, розроблені його вченими, повідомляють Патріоти України.

Співробітниця цієї фінансової інституції Оксана Півень зазначає, що ці системи «дають точну відповідь на питання - інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще не виявлені симптоми хвороби. Цього не зможе забезпечити експрес-тест на виявлення антитіл».

Інститут вже випустив і передав Міздраву України близько 600 тест-систем. Їх відправили до Житомирської області. Про це заявив заступник директора Інстітіта молекулярної біології і генетики доктор біологічних наук, професор Сергій Дзядевич.
- Цю партію тест-систем ми виготовили за кошти інституту, - Сергій Вікторович. - Вранці, 24 березня, інститут отримав з держбюджету невелику суму на виробництво цієї дуже потрібної зараз продукції.
- Якщо держава забезпечить інститут фінансуванням в достатньому обсязі, то скільки тест-систем зможете випускати за добу?
- Важко відповісти. Розумієте, справа не тільки в грошах і наших можливостях - багато що залежить від безперебійних поставок імпортних матеріалів для випуску тест-систем. Як швидко їх вдасться закупити і доставити в Україну - це питання. Поки що працюємо на те запасі матеріалів, який у нас є. Його вистачить на деякий час, але не на довго.
- Яка собівартість тест-систем?
- Точну цифру назвати не можу. Знаю, що всі необхідні дані по собівартості та інших питань передані в Кабінет міністрів України.
- Серед користувачів мережі викликало широкий резонанс повідомлення, що в розпал пандемії коронавируса співробітників вашого інституту відправили у відпустку за свій рахунок. Так само вчинили і з групою, що займається тестами для діагностування коронавірусної інфекції?
- У нас в інституті все продовжують працювати. Поясню ситуацію: на початку кожного року в усіх установах Національної академії наук України, в тому числі в нашому інституті, виникають проблеми з фінансуванням. Тому в цей період просимо співробітників по можливості писати заяви на відпустку без збереження зарплати. Найчастіше, потім знаходимо можливості компенсувати їм фінансові втрати. На цей раз наші співробітники пішли у відпустки на тиждень - починаючи з 23 березня. Але все це формально. Насправді, вони продовжують працювати. Повторюся, це, на жаль, типова ситуація. До коронавірусу вона не має ні найменшого відношення.
Джерело: Факты

Готуйтеся до аномалій! В Україну йде різке потепління до +20 - прогноз синоптика

субота, 18 січень 2025, 22:55

У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...