Ці системи дають точну відповідь на питання - інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще не виявлені симптоми хвороби.
У інституті молекулярної біології і генетики Національної Академії наук України почали випускати тест-системи для виявлення коронавірусної інфекції, розроблені його вченими, повідомляють Патріоти України.
Співробітниця цієї фінансової інституції Оксана Півень зазначає, що ці системи «дають точну відповідь на питання - інфікований пацієнт чи ні, навіть якщо у нього ще не виявлені симптоми хвороби. Цього не зможе забезпечити експрес-тест на виявлення антитіл».
Інститут вже випустив і передав Міздраву України близько 600 тест-систем. Їх відправили до Житомирської області. Про це заявив заступник директора Інстітіта молекулярної біології і генетики доктор біологічних наук, професор Сергій Дзядевич.
- Цю партію тест-систем ми виготовили за кошти інституту, - Сергій Вікторович. - Вранці, 24 березня, інститут отримав з держбюджету невелику суму на виробництво цієї дуже потрібної зараз продукції.
- Якщо держава забезпечить інститут фінансуванням в достатньому обсязі, то скільки тест-систем зможете випускати за добу?
- Важко відповісти. Розумієте, справа не тільки в грошах і наших можливостях - багато що залежить від безперебійних поставок імпортних матеріалів для випуску тест-систем. Як швидко їх вдасться закупити і доставити в Україну - це питання. Поки що працюємо на те запасі матеріалів, який у нас є. Його вистачить на деякий час, але не на довго.
- Яка собівартість тест-систем?
- Точну цифру назвати не можу. Знаю, що всі необхідні дані по собівартості та інших питань передані в Кабінет міністрів України.
- Серед користувачів мережі викликало широкий резонанс повідомлення, що в розпал пандемії коронавируса співробітників вашого інституту відправили у відпустку за свій рахунок. Так само вчинили і з групою, що займається тестами для діагностування коронавірусної інфекції?
- У нас в інституті все продовжують працювати. Поясню ситуацію: на початку кожного року в усіх установах Національної академії наук України, в тому числі в нашому інституті, виникають проблеми з фінансуванням. Тому в цей період просимо співробітників по можливості писати заяви на відпустку без збереження зарплати. Найчастіше, потім знаходимо можливості компенсувати їм фінансові втрати. На цей раз наші співробітники пішли у відпустки на тиждень - починаючи з 23 березня. Але все це формально. Насправді, вони продовжують працювати. Повторюся, це, на жаль, типова ситуація. До коронавірусу вона не має ні найменшого відношення.
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...