Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути засобом платежу в Україні з 1 жовтня 2019 року. Про це під час брифінгу сказав голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, передає кореспондент сайту "Сегодня", передають Патріоти України
"Громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років", - зазначив Смолій.
Так, протягом першого року з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2020 включно - це можна буде зробити в усіх відділеннях українських банків. А протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2022 включно - в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль).
За його словами, також поступово виведуть з обігу монету номіналом 25 копійок, так як потреба в ній зникне при відсутності п'ятикопійкової монети. Проте точних дат виведення 25 копійок з номіналу поки не називають.
Після завершення процесу вилучення монет і введення в обіг банкноти 1000 гривень номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12, додали в НБУ. При цьому, як відзначають в Нацбанку, зміна банкнотно-монетного ряду не вплине на інфляцію.
Національний банк України (НБУ), який вже ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні , планує поступово повністю відмовитися від паперових банкноти від 1 до 10 гривень. Монети номіналом 5 і 10 гривень будуть введені в 2019 і 2020 роках відповідно.
В Україні фіксується стрімке зростання онлайн-шахрайства, зокрема фішингових атак, коли зловмисники під виглядом відомих маркетплейсів виманюють банківські дані та гроші користувачів. Щоб не стати жертвою, важливо перевіряти адресу сайту, користуватись...
Наразі, згідно з чинним законодавством України, накладання штрафу за порушення правил військового обліку можливе лише за умови особистої присутності порушника. Проте правники попереджують, що у "Резерв+" готується нова функція, що дозволить штрафувати ...