Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути засобом платежу в Україні з 1 жовтня 2019 року. Про це під час брифінгу сказав голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій, передає кореспондент сайту "Сегодня", передають Патріоти України
"Громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років", - зазначив Смолій.
Так, протягом першого року з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2020 включно - це можна буде зробити в усіх відділеннях українських банків. А протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2022 включно - в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль).
За його словами, також поступово виведуть з обігу монету номіналом 25 копійок, так як потреба в ній зникне при відсутності п'ятикопійкової монети. Проте точних дат виведення 25 копійок з номіналу поки не називають.
Після завершення процесу вилучення монет і введення в обіг банкноти 1000 гривень номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12, додали в НБУ. При цьому, як відзначають в Нацбанку, зміна банкнотно-монетного ряду не вплине на інфляцію.
Національний банк України (НБУ), який вже ввів в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні , планує поступово повністю відмовитися від паперових банкноти від 1 до 10 гривень. Монети номіналом 5 і 10 гривень будуть введені в 2019 і 2020 роках відповідно.
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...
Міністерство розвитку громад та територій розробило новий проєкт постанови Кабінету Міністрів, яка передбачає посилення вимог до перевезення домашніх тварин у легковому та пасажирському автомобільному транспорті. Основна мета ініціативи — забезпечити б...