В Україні повернули старі правила ухвалення спадщини. Родичі померлих знову мають подати заяву про набуття права спадкування протягом шести місяців, передають Патріоти України.
До цього з початку повномасштабної війни термін було збільшено до десяти місяців. Рішення про повернення колишніх вимог прописано у постанові Кабінету міністрів №469.
При цьому під час дії воєнного стану, як і раніше, можна звернутися до будь-якого нотаріуса, останнє місце проживання померлого не має значення. Єдина умова – нотаріус має працювати на підконтрольній Україні території.
Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом, якщо воно було написане та завірене належним чином. Щоби заповіт вважався дійсним, він має бути складений у нотаріуса. Проте є винятки: також заповіт може запевнити головний лікар лікарні, командир військового формування або представник місцевого самоврядування.
У разі відсутності заповіту чи його недійсності успадкування відбувається відповідно до законодавчих норм. У них визначено п'ять черг наслідування. До першої належать діти, батьки та чоловік/дружина.
Кожен спадкоємець може прийняти спадок або відмовитися від нього. У спадок не можна отримати:
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно молодшому сержанту Віталію Карвацькому та солдату Олегу Яровому. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням ...
Ірина Фаріон була налаштована щодо війни оптимістично, дивилася на неї, як на шанс позбутися пут колоніалізму. Про це розповів соратник мовознавиці, сержант П’ятої штурмової бригади, заступник голови ВО «Свобода» Юрій Сиротюк, передають Патріоти Україн...