В Україні планують запровадити механізм компенсацій за пошкодження або знищення автомобілів, що постраждали внаслідок бойових дій, спричинених воєнною агресією Російської Федерації. Компенсації будуть надаватися громадянам та підприємствам, а пріоритетне право на їх отримання матимуть учасники бойових дій та інші пільгові категорії.
Законопроєкт про надання таких компенсацій наразі перебуває на стадії доопрацювання з метою врахування всіх зауважень і пропозицій, висловлених профільним комітетом Верховної Ради України. Він передбачає, що компенсаційні виплати будуть надаватися фізичним особам, підприємцям та компаніям, чий транспорт був знищений або пошкоджений.
Компенсація за пошкоджений або знищений автомобільний транспортний засіб має надаватися шляхом перерахування коштів заявнику. Розмір компенсації планують встановлювати комісійно у кожному випадку окремо з урахуванням стандартів та методик, а також інших нормативних документів, що дають можливість запровадити ефективний і справедливий спосіб оцінки автотранспорту та завданих йому пошкоджень.
Якщо автомобіль перебував у спільній власності, компенсація виплачується пропорційно до розміру частки, яка належить відповідному співвласнику. Це дозволяє враховувати інтереси всіх власників транспортного засобу і забезпечити справедливий розподіл компенсації. Законопроєктом передбачено, що пріоритетне право на отримання компенсації можуть мати
Вас може зацікавити:Українцям роздадуть до 3 тис. грн від держави: хто може розраховувати на виплату
Після прийняття рішення комісією щодо розміру компенсації, власник автомобіля підписує договір, за яким держава отримує право вимагати компенсації у країни-агресора за завдану матеріальну шкоду. Це дозволяє не лише підтримати постраждалих громадян та підприємства, але й забезпечити юридичну основу для подальшого відшкодування збитків на міжнародному рівні.
Наразі текст законопроєкту надано для ознайомлення, а час розгляду у першій редакції ще не оголошений. Водночас, нещодавно набрала чинності постанова уряду, якою було оновлено підходи до регулювання відносин, пов’язаних з наданням компенсації за знищене житло.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...