В Україні почали штрафувати водіїв за непристебнутих пасажирів: Наскільки це законно

Українське законодавство пердбачає низку штрафів за порушення правил дорожнього руху, наявність яких можна первірити онлайн. У тому числі, й за непристібнутий пасок безпеки як водія, так і пасажирів, передають Патріоти України.

Але існують ситуації, коли їх виписують незаконно, стверджують юристи агенції «Дорожній адвокат». І це можна довести у суді за наявності відеодоказів.

Так, коли у суд звернувся водій, якому патрульні виписали штраф за одного непристібнутого пасажира, судді, переглянувши відео, зауважили, що автомобіль у цей час не рухався, а відтак — покарання незаконне.

Водночас суд визнав, що водій дійсно не має права перевозити непристібнутих пасками пасажирів. Коли ж транспорт не рухається, пасажир не зобов’язаний застосовувати ремінь безпеки.

Отже, водієві скасували виписану постанову про адмінвідповідальність (за частиною 5 статті 121 КУпАП) з накладенням штрафу 510 грн.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

На поминках окупанта з ЧФ РФ у Севастополі отруїлося семеро людей: двоє померли

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:27

У Севастополі тимчасово окупованого Криму заявили про дивну смерть кількох людей після походу до ресторану. Вони нібито стали жертвами отруєння на поминках російського офіцера, який помер від "бавовни" по штабу ЧФ РФ, передають Патріоти України. Автори...