В Україні почалися "облави" на авто з "неправильними" лампами: Що треба знати водіям і чи мають право штрафувати

В Україні водії в соцмережах скаржаться на штрафи за ксенон на автомобілях - якщо такі лампи не передбачені заводом-виготовлювачем, доведеться заплатити штраф у розмірі 425 гривень. Про це повідомляє "ТопЖир", передають Патріоти України.

Даний штраф передбачений за так звану самостійну зміну типу ламп. Передбачено, що можна ставити тільки ті лампи, з якими автомобіль випускає завод-виготовлювач. Також не можна використовувати ксенон без автоматичного коректора кута нахилу фар і пристроя для очищення фар.

Такі дії поліція кваліфікує:

  • за ч. 2 ст. 122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів (штраф - 425 грн.);
  • або за ч. 1 ст. 121 КУпАП за керування водієм ТЗ, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів (штраф - 340 грн., за повторне порушення протягом 1 року - ймовірність позбавлення прав від 3-х до 6-ти місяців).

У той же час юристи говорять, що в КУпАП не вказана конкретна інформація, чи дозволений ксенон в Україні. Також поліцейським ще потрібно довести, що використовуваний тип лампи не передбачений виробником.

Попередження просто...проігнорували: Незалежний дослідник точно спрогнозував землетрус у Туреччині

понеділок, 6 лютий 2023, 22:00

Туреччину 6 лютого сколихнуло кілька потужних землетрусів. Як з'ясувалося, про це попереджав незалежний дослідник. На жаль, його застереження проігнорували, зазначають Патріоти України. Ними за кілька днів до землетрусів поділився незалежний дослідник ...

Хотів мати такого вдома: Москвич спробував викрасти... Леніна з Мавзолею

понеділок, 6 лютий 2023, 21:41

Як пише MK.RU, поліція РФ затримала 42-річного чоловіка у нетверезому стані, який намагався викрасти тіло Леніна з Мавзолею. "42-річний москвич вночі прийшов на Червону площу та спробував відчинити двері Мавзолею", - заявили в російській поліції. . Чо...