Стрибок доллара і нові ціни: Експерти розповіли, чим обернеться нова облікова ставка від НБУ

В Україні найближчим часом можуть знизитися ставки по депозитах, подешевшати кредити і вирости курс долара. Все це може стати наслідком рішення Національного банку знизити облікову ставку з 10 до 8%. Це ключовий показник для цілої низки сфер, який вплине на кожного українця, передають Патріоти України.

Глава НБУ Яків Смолій під час брифінгу в четвер, 23 квітня, заявив: "Національний банк очікує подальшого зниження облікової ставки до 7% протягом цього року".

Як зниження ставки вплине на українців

Облікова ставка впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним фінустановам. Чим вона нижча, тим менше коштують банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформлює позики.

До чого призведе низька облікова ставка:

  • знизяться ставки на ОВДП;
  • долар може подорожчати;
  • ставки на кредити і депозити – знизяться;
  • прискориться зростання цін.

У 2019-му саме високі ставки на ОВДП призвели до рекордного зміцнення гривні. Цього ж року нова політика Нацбанку ситуацію змінить. Якщо облікову ставку продовжать знижувати, прибутковість від наших боргових паперів впаде і бажаючих їх купити стане менше. Іноземці не будуть продавати долари для покупки облігацій, пропозиція валюти знизиться і курс піде вгору.

Облікова ставка – вартість грошей в економіці. Грубо кажучи, це той відсоток, під який НБУ кредитує банки. Також від цього показника залежить і ціна на боргові державні папери – ОВДП (облігації внутрішньої держпозики).

Пришвидшиться інфляція

"Інфляція у 2020 році залишиться в цільовому діапазоні 5% +/- 1 в.п. Вона помірно пришвидшиться упродовж наступних місяців і наприкінці 2020 року становитиме 6%, тобто залишиться в межах цільового діапазону", – йдеться в повідомленні.

У першому кварталі 2021 року інфляція тимчасово перевищить 5%, але згодом сповільниться до рівня середньострокової мети в 5%, де й залишатиметься надалі.

Зниження ВВП

У НБУ прогнозують, що в Україні значно впаде ВВП, однак пізніше почнеться відновлення. Негативний вплив спалаху COVID-19 на українську економіку очікується порівняно короткостроковий, але досить потужний.

"Унаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5,0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні приблизно 4% протягом наступних років", – повідомили в НБУ. Поступове скасування карантинних обмежень зумовить відновлення української економіки в другому півріччі 2020 року.

Хіти тижня. Зроблено в Україні: На Львівщині випускають різнокольоровий томатний сік (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 3:00

На рік закатують 1200 пляшок. І вже вийшли у великі магазини та на сайти. Два товариші на Львівщині навчились заробляти на звичайному томатному соку. Як? Бо їхні соки різнокольорові – жовті, помаранчеві та червоні, передають Патріоти України з посиланн...

Хіти тижня. Згадали малярію і чуму: Вчені спрогнозували, коли може закінчитися пандемія COVID-19 у світі

субота, 31 жовтень 2020, 2:00

Патогени вірусів, які вражали мільйони людей протягом історії, досі з нами. Викорінити їх повністю неможливо. Таких висновків дійшли науковці з Південної Кароліни у США, передають Патріоти України. Єдине захворювання, з яким фахівцям вдалося покінчити,...