В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами та недотримання норм вигулу собак

З 8 листопада в Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження із тваринами. Зокрема набули чинності зміни до деяких законодавчих актів щодо захисту тварин, йдеться на сайті Верховної Ради, зазначають Патріоти України.

"Запровадили заборону на вбивство тварин для регулювання їхньої чисельності, а також знущання чи жорстоке поводження з домашніми та бездомними тваринами. Наприклад, негуманне дресирування, дарування тварин як призи, побиття чи вбивство", - йдеться у повідомленні.

Під забороною також робота пересувних цирків, звіринців, зоопарків і виставок із тваринами. Стежити за дотриманням цієї норми мають місцеві ради. Крім того, заборонили використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, для фотосесій (за винятком зоопарків, дельфінаріїв і цирків), утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах або вдома.

За утримання собак і котів, де це заборонено, вигул собак без повідця та намордників чи у не відведених для цього місцях, неприбирання екскрементів тварини у громадському місці загрожує попередження або штраф від 170 до 340 грн, для посадовців — від 340 до 850 грн.

Якщо дії вчинили повторно, штраф становить від 340 до 510 грн, для посадовців — від 510 до 1020 грн. Якщо ці дії призвели до шкоди здоров'ю людини або її майну, штраф сягає від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн із конфіскацією тварини, а для посадовців — від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн із конфіскацією тварини.

За жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на п'ять років. За пропаганду жорстокого поводження із тваринами відтепер загрожує обмеження волі від одного до трьох років або позбавлення волі від двох до трьох років із конфіскацією тварини.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...