В Україні повернули обов'язкову повірку лічильників: Що потрібно знати кожному

В Україні відновлюються перевірки лічильників у квартирах українців. Виняток зроблено лише для тимчасово окупованих територій. Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Перевірки передбачені постановою №440 від 7 квітня 2023 р, передають Патріоти України.

"Прийняте рішення поширюється на всіх виконавців послуг, за винятком тимчасово окупованих територій. Усі без винятку лічильники централізованого опалення та гарячого водопостачання із простроченими свідченнями мають пройти повірку", – пояснив Попенко.

Міжзвіряльний інтервал лічильників води та тепла становить 4 роки. Повірку здійснюють ліцензовані організації. Лічильник води можна перевірити на місці, не знімаючи та не здаючи до організації.

Якщо не провести вчасно повірку лічильників, можуть прийти платіжки з "космічними сумами". Справа в тому, що показання "простроченого" лічильника не приймаються, і в такому випадку платити доводиться за нормами, які зазвичай значно вищі від фактичного споживання.

Дані про те, хто має платити за повірку лічильників у квартирі, зазвичай зазначені у договорі з постачальником комунальної послуги. У законодавстві вказано, що платить власник лічильника – по суті той, хто його купував. А загальнобудинковими лічильниками займається або постачальник послуг, або ОСББ.

Що не можна робити без військового квитка: Адвокат пояснив, чи можуть звільнити або відмовити в одруженні

понеділок, 2 жовтень 2023, 16:56

В Україні продовжує діяти воєнний стан і триває мобілізація. Водночас у військовозобов’язаних чоловіків у багатьох установах вимагають військовий квиток -з для працевлаштування, реєстрації шлюбу, вступу до вишу чи госпіталізації в лікарню, передають П...

Готуйте светри: Синоптикиня розповіла, коли до України прийдуть перші заморозки

понеділок, 2 жовтень 2023, 16:54

У жовтні в Україні відчутно похолодає. Крім того, не виключені перші заморозки вже зовсім скоро - від наступного тижня, 9 жовтня. Про це повідомила синоптикиня Наталії Діденко, передають Патріоти України. За її словами, є імовірність перших заморозків...