В Україні спалах сибірської виразки

Сибірська виразка

В Україні в Тернополі, де недавно розгулювали буйволи, можливо, заражені сибірською виразкою, випадок цієї хвороби був зафіксований в зоокутку парку «Топільче». Там від неї загинув поні, повідомляє Держпродпотребслужба, зазначають Патріоти України.

На місці події введений карантин. На території зоокуточка провели дезінфекцію, місце, де жив і гуляв поні, обпекли вогнем. Всіх інших тварин вакцинували від сибірської виразки, а працівникам зоокуточка призначили курс антибіотиків.

Місцевих жителів закликали припинити годувати з рук тварин у зоокутку, а також не вигулювати поруч собак, оскільки це може бути небезпечним. Фахівцями ветеринарної медицини встановлено спостереження за тваринами в зоокутку на випадок прояву симптомів хвороби. Також були взяті проби води та ґрунту на наявність спор сибірської виразки.

Сибірська виразка — це гостре особливо небезпечне інфекційне захворювання. Зараження людини на сибірку виникає внаслідок проникнення збудника через пошкоджену шкіру або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами, при обробці туш, зняття шкіри і похованні трупів загиблих тварин, при контакті з різними видами сировини, отриманого від хворих тварин, при вживанні в їжу м'яса хворих тварин. Не виключено зараження через грунт або предмети, забруднені збудником.

На Житомирщині сталася моторошна ДТП - загинули батько й діти, мати в лікарні (фото)

понеділок, 6 грудень 2021, 9:26

Внаслідок ДТП на Житомирщині загинули батько і двоє дітей, а мати з важкими травмами потрапила до лікарні, заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook, зазначають Патріоти України. Дослівно: "Сього...

Може початися паніка: На Європу чекає до 5 млн українських біженців у разі великої війни з РФ, - Резніков

понеділок, 6 грудень 2021, 8:22

Якщо Росія розв'яже широкомасштабний наступ на Україну, то в Європі може з'явитися 3-5 млн українських біженців. Крім того, при цьому сценарії весь континент зіштовхнеться із проблемами продовольчої безпеки, зазначають Патріоти України. Він нагадав, що...