В Україні спростили отримання першого паспорта та ІПН: Де і як їх оформити

В Україні запустили комплексну послугу з оформлення перших паспортів та ІПН для підлітків ID-14. Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифровий трансформації України, передають Патріоти України.

Тепер громадяни країни з 14 років можуть одночасно оформити паспорт і номер платника податків (ІПН). Для цього треба прибути до Центру обслуговування платників податків та подати заяву на призначення номера платника податків. А після його отримання - звернутися до відділу ДМС з оформлення паспорта. Така процедура займає всього близько 15 хвилин і вона безкоштовна. Документи, які дійсні 4 роки, можливо отримати за 20 днів. Номер платника податків не змінюється.

Отримати послугу можна:

  • у всіх відділах ДМС України;
  • в мережі центрів "Паспортний сервіс";
  • в деяких ЦНАП, що надають паспортні послуги.

З собою треба мати:

  • свідоцтво про народження;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (при наявності);
  • документи, що засвідчують особу одного з батьків.

Під час карантину послуга доступна за місцем звернення, а після його завершення - за місцем проживання. "Запуск послуги ID-14 зменшує бюрократичне навантаження на громадян, мінімізуючи кількість візитів в держоргани", - йдеться в повідомленні.


Хіти тижня. Вода для окупованого півострова: Природа сама розвінчала райдужні очікування "Гобліна"

субота, 11 липень 2020, 22:30

На території тимчасово окупованого Криму знову зменшилася кількість води. За даними Гідрометцентру Криму, загальний сумарний запас води на початок липня склав 83.31 млн куб. метрів, що на 1.85 млн куб. метрів менше, ніж місяць тому, передають Патріоти ...

Хіти тижня. Не заздріть відпочинку на морі: У Кирилівці туристів атакують морські блохи

субота, 11 липень 2020, 22:00

Відпочиваючі почали скаржитися не тільки на медуз, які жалять, а й інших морських мешканців. У курортному селищі Кирилівка Запорізької області туристи помітили нашестя морських бліх. Про це повідомляє ресурс verge.zp.ua, передають Патріоти України. . ...