В Україні спростили отримання першого паспорта та ІПН: Де і як їх оформити

В Україні запустили комплексну послугу з оформлення перших паспортів та ІПН для підлітків ID-14. Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифровий трансформації України, передають Патріоти України.

Тепер громадяни країни з 14 років можуть одночасно оформити паспорт і номер платника податків (ІПН). Для цього треба прибути до Центру обслуговування платників податків та подати заяву на призначення номера платника податків. А після його отримання - звернутися до відділу ДМС з оформлення паспорта. Така процедура займає всього близько 15 хвилин і вона безкоштовна. Документи, які дійсні 4 роки, можливо отримати за 20 днів. Номер платника податків не змінюється.

Отримати послугу можна:

  • у всіх відділах ДМС України;
  • в мережі центрів "Паспортний сервіс";
  • в деяких ЦНАП, що надають паспортні послуги.

З собою треба мати:

  • свідоцтво про народження;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (при наявності);
  • документи, що засвідчують особу одного з батьків.

Під час карантину послуга доступна за місцем звернення, а після його завершення - за місцем проживання. "Запуск послуги ID-14 зменшує бюрократичне навантаження на громадян, мінімізуючи кількість візитів в держоргани", - йдеться в повідомленні.


Лісабонська "Бенфіка" українською мовою вітала свого нового форварда Яремчука (відео)

неділя, 1 серпень 2021, 12:32

Українець підписав контракт з "орлами" на 5 років. За даними медійників, "Бенфіка" заплатила "Генту" 17 мільйонів євро за 75% економічних прав на 25-річного гравця, повідомляють Патріоти України з посиланням на Уа-Футбол. У відео взяв участь спортивний...

З архіву ПУ. У саркофазі знаходилась не людина: Вчені зробили томографію мумії і були вражені (фото)

неділя, 1 серпень 2021, 12:00

Мумія зберігалася в саркофазі в Національному морському музеї міста Хайфа. Вчені Ізраїлю влітку 2020 року зробили комп'ютерну томографію мумії дитини, яка показала, що це насправді упакований і змішаний бруд з зерном. Про це повідомляє видання The Dail...