В Україні спростили отримання першого паспорта та ІПН: Де і як їх оформити

В Україні запустили комплексну послугу з оформлення перших паспортів та ІПН для підлітків ID-14. Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифровий трансформації України, передають Патріоти України.

Тепер громадяни країни з 14 років можуть одночасно оформити паспорт і номер платника податків (ІПН). Для цього треба прибути до Центру обслуговування платників податків та подати заяву на призначення номера платника податків. А після його отримання - звернутися до відділу ДМС з оформлення паспорта. Така процедура займає всього близько 15 хвилин і вона безкоштовна. Документи, які дійсні 4 роки, можливо отримати за 20 днів. Номер платника податків не змінюється.

Отримати послугу можна:

  • у всіх відділах ДМС України;
  • в мережі центрів "Паспортний сервіс";
  • в деяких ЦНАП, що надають паспортні послуги.

З собою треба мати:

  • свідоцтво про народження;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (при наявності);
  • документи, що засвідчують особу одного з батьків.

Під час карантину послуга доступна за місцем звернення, а після його завершення - за місцем проживання. "Запуск послуги ID-14 зменшує бюрократичне навантаження на громадян, мінімізуючи кількість візитів в держоргани", - йдеться в повідомленні.


"В этих камерах закрывали минимум на 2 дня. Там люди спали, ели, ходили в туалет и умирали": Українки, які "прославилися" голою фотосесією в Дубаї, розповіли про жахи місцевої тюрми (відео)

середа, 14 квітень 2021, 9:45

Одна з учасниць скандальної фотосесії на балконі хмарочосу в Дубаї, яка повернулася в Україну після затримання в ОАЕ, розповіла, як насправді організовували "відпочинок" для дівчат і як затриманих утримували у в'язниці. Про це повідомляє ТСН, передають...

Поки скрепи топчуться на місці: Заснована українцем компанія готується запустити ракету в космос (фото)

середа, 14 квітень 2021, 9:27

Ракета-носій Alpha американської компанії Firefly Aerospace, заснована українцем, вже зайняла своє місце на пусковому стенді бази ВПС США Ванденберг, звідки вона відправиться в дебютний політ. Про це розповіли в прес-службі компанії, передають Патріоти...