В Україні сильно подорожчає багатьма улюблений напій: Експерти розповіли, чому і на скільки

Світові ціни на каву стрімко ростуть. За останні три місяці вартість сорта кави арабіка зросла на 30%. Це може привести до значного зростання цін на продукт в Україні. Про це повідомляє The Wall Street Journal, зазначають Патріоти України.

Ціни на арабіку досягли найвищого рівня з 2016 року. Ф'ючерси на арабіку, що торгуються в Нью-Йорку, виросли більш ніж на 18% за останні три місяці до 1,51 долара за фунт.

Торгований в Лондоні робуста - сорт з більш сильним смаком, який вважають за краще в розчинній каві - за останні три місяці подорожчав більш ніж на 30%, до 1749 доларів за тонну.

З чим пов'язано подорожчання

Це сталося через те, що Бразилія, де основний сорт кави, який вирощується - це арабіка, зіткнулася з однією з найсильніших засух за останні 100 років.

Бразильські фермери готуються до одного з найбільших спадів виробництва за майже 20 років. Урожай арабіки в Бразилії змінюється від одного більш сильного року до слабшого.

Після рекордного врожаю у 2020 році 2021 рік мав стати більш слабким, але ніхто не очікував такого падіння врожаю. "Я вирощую каву більше ніж 50 років і ніколи не бачила такої сильної посухи", - сказала Христина Валле, виробник кави в третьому поколінні з Мінас-Жерайс, найбільшого кавового заводу Бразилії.

Будуть чинити спротив: "Что происходит?!" – Московський телепропагандист збентежений опитуванням харків'ян про загрозу вторгнення РФ

понеділок, 24 січень 2022, 21:59

Опитування на вулицях Харкова журналістів видання "Сьогодні" про дії містян у разі початку російського вторгнення викликало резонанс у РФ. Готовність харків'ян взяти в руки зброю та чинити опір російським військовим стала великою несподіванкою для бага...

"Вовина півтисяча": За бустерну вакцинацію Зеленський обіцяє підкинути українцям ще грошенят

понеділок, 24 січень 2022, 21:49

Катастрофа з рейтингом президента та партії Зеленського стимулює до нових неоригінальних рішень. А на підсилення армії перед обличчям військової загрози "слуги" коштів знов таки не обіцяють. Громадяни України, які отримали "бустерну" дозу вакцини проти...