В Україні вперше оголосили догану військовому за критику президента, - блогер і ветеран АТО (відео)

Публікацію у соцмережі військовий зробив, перебуваючи у відпустці й формально не виконував свої службові обов'язки.

Олександр Погребиський. Фото: соцмережі.

В Україні вперше оголосили догану військовослужбовцю за політичним мотивом у зв'язку з критикою чинного президента. Про це розповів ветеран АТО і блогер Олександр Погребиський, передають Патріоти України.

"Вперше військове керівництво застосувало юридичну відповідальність, а по суті це дисциплінарна відповідальність, за політичним мотивом проти свого підлеглого, офіцера Збройних сил України. Це абсурд. Раніше такого не було. Ніколи, при жодному президенті не карали в юридичному відношенні, а в даному випадку в дисциплінарному, за публікації у Facebook на політичні теми", - сказав ветеран АТО.

Погребиський додав, що публікацію у соцмережі військовий зробив, перебуваючи у відпустці й формально не виконував свої службові обов'язки. "Тільки що прозвучав текст публікації цього військовослужбовця, і я не почув, образ на адресу президента. Нічого образливого не звучало, жодних образливих слів. Була виважена точка зору громадянина України і військовослужбовця. Крім того, військовий писав цю публікацію, перебуваючи у відпустці. Формально він не був при виконанні службових обов’язків і не знаходився в армії", - зауважив блогер.

Погребиський підкреслив, що статті, які інкримінують українському військовослужбовцю не мають жодного відношення до публікації у соцмережах власної точки зору з приводу чинної влади. "Військовому інкримінують дві статті. Статтю четверту дисциплінарного статуту Збройних сил України і 49-у статтю статуту внутрішньої служби Збройних сил України. Обидві стосуються моральних принципів військовослужбовців: що вони мають бути дисциплінованими, поважати інших, поважати й виконувати накази командирів. До чого тут накази командирів – я не знаю. Тим паче, коли військовослужбовець перебуває у відпустці. Також є окремий наказ Міноборони стосовно того, що військовослужбовці не можуть публічно у соцмережах казати про те, що вони є військовослужбовцями якихось окремих підрозділів і де вони служать. Це всі документи, які, в принципі регулюють це питання. Тому я не бачу жодного приводу, навіть юридичного, щоб оголосити догану", - підсумував ветеран АТО.

Джерело: Прямий

Вбивство в барі Затоки: Підозрюваний заявив, що "просто перевіряв рушницю"

понеділок, 20 вересень 2021, 0:32

Під час стрілянини у Затоці Одеської області загинув громадянин Киргизстану, який працював охоронцем бару. Стріляв власник сусіднього пансіонату "Казка", повідомляють Патріоти України. Вбивство сталося в барі на вул. Золотий берег. 35-річний охоронець ...

Хіти тижня. "Убий мене, мамо! Я не можу більше терпіти": Відомий сценарист заразився невідомою хворобою в Африці і ​13 років відчайдушно боровся за життя (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 0:10

"Серпень 2002 року. З літака, що прибув до Києва з Африки, ледь тримаючись на ногах, зійшли шість зарослих, обгорілих на сонці чоловіків. Це були учасники української кіноекспедиції, які підкорювали дику природу Танзанії. Подорож довелося перервати - т...