В Україні вже є перша жертва нового штаму COVID-19 FLiRT: На Івано-Франківщині померла літня жінка

В Івано-Франківській області від нового штаму коронавірусу FLiRT померла 80-річна жителька однієї з громад Івано-Франківського району. Інфікування саме цим субваріантом COVID було підтверджено лабораторними аналізами. Про це повідомив генеральний директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук у коментарі "Суспільному", передають Патріоти України.

"Лабораторно ми підтвердили, що в її організмі був субваріант FLiRT класичного штаму Omicron. Жінка мала також супутні захворювання — цукровий діабет, ішемічну хворобу серця. Основним діагнозом була коронавірусна хвороба, оскільки вона мала всі симптоми й це було клінічно й лабораторно підтверджено", — розповів Савчук.

За інформацією видання, жінку з високою температурою у важкому стані госпіталізували до однієї з лікарень в обласному центрі. Після курсу лікування її стан покращився, тож пацієнтку перевели до терапевтичного відділення. Проте за кілька днів жінці раптово стало зле і вона померла.

"З часу госпіталізації до моменту, коли їй стало гірше і пацієнтка померла, минуло 20 днів. Медики надавали всю можливу допомогу, але COVID-19 забрав її життя", — пояснив Савчук. За його словами, в області збільшилась захворюваність на коронавірус, але субваріант FLiRT наразі підтвердили лише у померлої пенсіонерки.

"У понеділок, 5 серпня, ми мали 20 нових підтверджених випадків COVID-19, а сьогодні за день — діагностовані в лабораторії 63 випадки. Якщо порівняти між червнем і липнем, то ми маємо збільшення кількості хворих на 11%", — повідомив Руслан Савчук.

Freedom Ship розправляє крила: Американська суднобудівна компанія хоче збудувати корабель-острів довжиною в милю для 80 000 мешканців

четвер, 25 червень 2026, 12:58

Уявіть місто, яке повільно дрейфує крізь океани, обминає континенти й ніколи не кидає якір у жодному порту назавжди. Саме таким бачать своє майбутнє творці Freedom Ship — проєкту плавучого міста завдовжки близько півтора кілометра, де мали б жити, прац...

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...