В Україні засуджені зможуть служити в ЗСУ навіть офіцерами, але є умова: У Раді пояснили механізм

Генеральним штабом Збройних сил спільно з Міноборони та Мін’юстом було розроблено законопроєкт про можливість мобілізації засуджених. Документ передбачає обов’язкову згоду не лише самих в’язнів, а й командирів частин, де будуть створені такі окремі спецпідрозділи, передають Патріоти України.

Про це розповіла голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк. Вона є однією з ініціаторок цього документа.

"Законопроєктом запроваджується можливість за згодою засудженого проходити службу у ЗСУ після медичної перевірки фізичного та психічного стану. Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, у якій будуть формуватися підрозділи із засудженими", – наголосила парламентарка.

Однак, за її словами, після всіх погоджень тільки суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту. Депутат зазначила, що у законопроєкті передбачено, що засуджені перебуватимуть на спеціальному обліку, а адміністративний нагляд за ними буде здійснювати командир частини. Проте, підписати контракт на службу в ЗСУ зможуть не всі.

"Парламент підтримав той варіант законопроєкту, в якому забороняється мобілізація засуджених, які скоїли злочини проти основ нацбезпеки України, колаборантів, людей, які скоїли вбивства чи інші тяжкі злочини. Крім того, триває дискусія щодо питання, чи можна засудженим корупціонерам долучатися до Збройних Сил", – сказала Шуляк.

Вона висловила сподівання, що до другого читання народні депутати України досягнуть консенсусу з усіх нагальних питань. Депутатка уточнила, що залежно від рівня військової підготовки, засуджені зможуть служити не лише на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів.

"Зараз ми змушені ухвалювати непопулярні рішення, але ми зосереджуємо всі наші сили для досягнення єдиної мети – перемоги над агресором", – наголосила Шуляк.

Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

середа, 29 травень 2024, 18:30

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні г...

Моторошна аварія: У Мелітополі вантажівка ЗС РФ розчавила два легковики з людьми

середа, 29 травень 2024, 18:22

В окупованому Мелітополі на Запоріжжі російська військова вантажівка розчавила два легковики з людьми. Про це повідомляє місцеве видання "РІА Мелітополь". Подія сталася ввечері 28 травня на вулиці Воїнів-інтернаціоналістів. За словами очевидців, військ...