В Україні завезли устриці із небезпечним вірусом - морепродукти вилучають із продажу

Не встиг в Україні вщухнути резонанс від завезених з-за кордону морепродуктів з канцерогеном, як Держпродспоживслужба виявила в продажу устриці, заражені небезпечним вірусом. Делікатес потрапив в Україну із Франції, передають Патріоти України.

Про виявлення небезпечного вірусу в партії устриць, що потрапили в Україну із Франції, повідомила Держпродспоживслужба у Хмельницькій області. Інформація про небезпечний товар надійшла від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми.

Устриці були завезені в Україну французьким виробником Les jardins ostréicoles de tatihou, France. Імпортер небезпечного продукту - ТзОВ "МЕТРО Кеш енд Кері Україна".

Як стало відомо, в устрицях виявлений так званий норовірус, який викликає тривалий розлад здоров'я у людей. На щастя, він не призводить до летальних наслідків, але завдає сильного удару системі травлення

Норовірус, який ще має назву "хвороби зимової блювоти" або "вірусу круїзного судна" викликає катар шлунку та кишечника (гастроентерит). Інкубаційний період хвороби зазвичай може тривати від 12 до 72 годин. Перші прояви захворювання – раптовий біль у шлунку, нудота, що супроводжується сильною блювотою та водянистою діареєю.

Зазвичай перебіг хвороби супроводжується підвищеною температурою тіла, а також головним болем, спазмами шлунку і болем у кінцівках. Людина втрачає апетит. За відсутності адекватного лікування може настати зневоднення, що вкрай небезпечно для організму.

У більшості випадків гостра стадія хвороби минає за тиждень, але трапляються випадки, що недуга затримується і довше. В поодиноких випадках норовірус може призвести до ниркової недостатності. Отже, він становить серйозну небезпеку для здоров'я.

"За наявності вищевказаної продукції, просимо негайно повідомити Шепетівське районне управління головного управління в Хмельницькій області на електронні адреси: slavutadpss@consumerhm.gov.ua, slavutadpss@ukr.net", - йдеться у зверненні Держпродспоживслужби.

Коли завершиться мобілізація в Україні і чи можуть звільнити через відсутність військового квитка - роз'яснення

середа, 7 червень 2023, 15:30

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої чоловіків віком від 18 до 60 років можуть призвати до армії, передають Патріоти України. Напередодні президент України Володимир Зеленський ...

Стріляють і кидають гранати в людей: Окупанти не дають українцям евакуюватись з підтоплених районів лівобережжя Херсонщини (відео)

середа, 7 червень 2023, 14:44

Окупанти на Херсонщині не дають людям евакуйовуватися з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС районів. Так, в окупованих Олешках через підтоплення люди вимушені були провести ніч на дахах своїх будинках, адже їх ніхто не вивозив, передають Патрі...